Справу про хабарі начальника запорізької Держпродспоживслужби передали до суду (повний опис) 

Правоохоронці закінчили розслідувати хабарі начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області. Відповідний обвинувальний акт вже скерували до суду. 

Про це повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань. 

У судовому реєстрі є декілька судових ухвал по цій справі. Тож далі розповімо вам більш детально про суть злочину. 

Так, начальник Держпродспоживслужби влітку цього року запропонував своєму підлеглому (керівнику відділу реєстрації сільськогосподарської техніки) створити схему з отримання хабарів. Цей підлеглий мав затягувати розгляд звернень громадян щодо реєстрації техніки, а потім з надуманих причин їм відмовляти. Таким чином створювати передумови для отримання хабарів від них.

Надалі ж з кожної такої затягнутої реєстрації техніки підлеглий мав передавати начальнику по 150 доларів

Пілеглий змушений був погодитися на цю пропозицію, бо начальник пригрозив йому звільненням (та призначенням більш лояльного до таких вимог працівника). Водночас цей підлеглий звернувся до правоохоронців з заявою про вимагання хабаря. 

Надалі декількома частинами начальник Держпродспоживслужби отримав 11,2 тисячі доларів хабаря. Під час отримання останньої частини суми, його затримали силовики.

Згодом начальнику повідомили про підозру і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Втім начальник вніс 181 тисячу гривень застави і вийшов з СІЗО.

Водночас на нього поклали низку обов’язків: прибувати за кожною вимогою до слідчих, не відлучатись без їх дозволу з населеного пункту (де він живе), утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілим, здати закордонний паспорт. 

Останньою ухвалою цей запобіжний захід продовжили до 10 листопада. Також до 10 листопада начальника відсторонили від посади. 

Відповідно до інформації з сайту Судової влади України, підозрюваним у цій справі вказується Тимофій Вагіс

Окремо слід додати, під час затримання посадовець намагався викинути хабар, але оперативники зафіксували цю спробу.

Нині начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області вказується Віктор Шершнєв. Він нещодавно поновився на цій посаді після судових суперечок щодо свого звільнення внаслідок негативних результатів оцінювання.