“Туалет за мільйон” на Хортиці поки повністю не запрацював

З трьох відділень нововстановленого туалету на Хортиці – поки працює лише одне

Про це дізнався журналіст “Запорізького проєкту розслідувань”, який побував на об’єктах реконструкції острову Хортиця.

Нагадаємо, на Хортиці нині проводять низку будівельних робіт:

Ремонт будівлі музею Запорізького козацтва.

Реконструкцію “Кургану Єдності”.

Облаштування “Козацького кола”.

Основні роботи на “Козацькому колі” закінчили ще влітку, згодом там навіть провели концерт.

Окрім укладання плитки та завезення скульптур, біля “Козацького кола” встановили туалет за 296 тисяч гривень. Ще 700 тисяч гривень мали витратити на його підключення до водопроводу, каналізації та електричних мереж.

В серпні журналіст “Запорізького проєкту розслідувань” відвідав реконструйоване “Козацьке коло” і ще тоді відмітив, що усі три секції нового туалету були зачинені. 

Згодом на те, що туалет не працює, скаржилися і мешканці Запоріжжя. 

Нещодавно ми вирішили знову подивитися за ходом реконструкцій на Хортиці, зокрема перевірили й чи працює новий туалет

З усіх трьох відділень туалету (чоловіче, жіноче та для осіб з інвалідністю) працювало лише одне. Відділення для жінок та для осіб з інвалідністю було закрите. Відділення ж для чоловіків зробили “загальним”.

 

Водночас жодних інформаційних повідомлень щодо такого режиму роботу санвузла – поряд не було. Як і не було телефону особи, яка може відкрити туалет на прохання людини з інвалідністю.

Прибиральниця, яка у той момент працювала поряд, повідомила нам, що туалет відкритий лише частково, бо деякі люди просто не закривають воду у кранах, через що доводиться витрачати зайві гроші на оплату води.

(Це могло би стати підставою для встановлення у туалетах кранів з сенсорними датчиками – від “Запорізького проєкту розслідувань”).

Для з’ясування усіх причин часткової роботи санвузла, “Запорізький проєкт розслідувань” взяв коментар у директора заповідника “Хортиця” Максима Остапенка.

Так, керівник заповідника вказав, що санвузол ще офіційно не ввели у експлуатацію і він знаходиться на балансі будівельників. Там ще багато чого треба допрацювати, об’єкт має обстежити технагляд.

Коли туалет передадуть на баланс заповідника, тоді за ним можна буде закріпити працівника, який відповідатиме за його санітарний стан та дрібні робочі моменти: наявність паперу, санітайзера тощо. Відповідно до договору, туалет мають ввести в експлуатацію до кінця цього року

Нині туалет працює неофіційно, тож заповідник може забезпечити його роботу лише частково. За цей час вандали вже знімали з петель двері та виривали сантехніку. Тому туалет ще до фактичної здачі в експлуатацію – тричі доводилося ремонтувати.

Директор заповідника “Хортиця” також зазначив, що на їхньому балансі перебуває туалет у комплексі “Запорізька Січ”, що знаходиться поряд. За санвузлом там закріплений працівник.

Підтримати проєкт