Розшукуваний директор обллікарні не міг зв’язатися з поліцією, бо “загубив телефон”

Розшукуваний колишній директор Запорізької обласної інфекційної Володимир Шинкаренко лікарні не відповідав на дзвінки слідчих, бо загубив телефон. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Нагадаємо, в ніч на 4 лютого у «ковідному» відділені Запорізької обласної інфекційної лікарні сталася пожежа, в якій загинули троє пацієнтів та лікарка. 

Поліція відкрила кримінальне провадження і почала з’ясовувати причини пожежі. Зрештою правоохоронці встановили, що в одній з палат-боксів (де лікуються хворі на коронавірус) “накопичився кисень з об’ємною концентрацією” і через це виникло загоряння.

Підозрюваними у цій справі стали директор лікарні Володимир Шинкаренко та завідувач відділенням господарсько-обслуговувального персоналу Ігор Носов.

Підозру Ігорю Носову вручили одразу в день пожежі, водночас Володимирові Шинкаренку підозру оголосили лише нещодавно.

Згодом поліція також повідомила, що Шинкаренко переховується від слідства, тому його оголосили в розшук. 

Після цього адвокат Володимира Шинкаренка опублікував на своїй фейсбук-сторінці фотографію. На ній адвокат та Володимир Шинкаренко стоять біля вивіски обласної поліції. У дописі йдеться про те, що підозрюваний не переховується від поліції, не отримував жодних викликів від слідчого. Також він готовий брати участь у всіх слідчих діях. 

Поліція врешті-решт затримала Шинкаренка і звернулася до суду для обрання запобіжного заходу для нього у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Слідчі стверджували про ризик підозрюваного переховуватися, а також впливати на потерпілих та свідків. 

Володимир Шинкаренко виступав проти цього клопотання. Вказував, що з 1 листопада перебував за межами Запоріжжя. Також загубив мобільний телефон, тому йому не було відомо про те, що він повинен з’явитись до слідчого для отримання підозри. Каже, що до міста повернувся 8 листопада та, дізнавшись, що його розшукує слідчий, відразу звернувся до адвоката, з яким вони з’явилися у поліції, прокуратурі та суді.

Адвокат Шинкаренка також вказував, що, за словами слідчих, повідомлення про підозру його клієнту надіслали поштою, але Шинкаренко його не отримав. Також слідчі вручали це повідомлення матері Шинкаренка, але він з нею не проживаєОкрім цього, Шинкаренко нині звільнений з посади, слідство завершене, свідки у справі допитані, тому його клієнт не може впливати на хід справи.

Стосовно переховування, то за весь час розслідування Шинкаренко за кожним викликом з`являвся до слідчого. Також у день отримання дозволу на затримання, він з’являвся до суду з заявою, у якій просив суд повідомляти його про розгляд клопотань відносно нього.

Зрештою суд визнав ризики переховування підозрюваного від слідства, а також можливий вплив на потерпілих та свідків. Втім слідство не довело неможливість застосування більш м’якого запобіжного заходу для запобігання цих ризиків.

Тож, слідчий суддя задовольнив клопотання поліції частково. Застосував до Володимира Шинкаренка запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 17 листопада – тобто, до дня завершення строку досудового розслідування.

Нових ухвал щодо продовження запобіжного заходу Шинкаренкові – в судовому реєстрі поки немає

Водночас у судових документах вказувалося, що розслідування у цьому кримінальному провадженні закінчили 10 листопада і поліція повідомила стороні захисту про відкриття матеріалів справи для ознайомлення. 

Після ознайомлення з матеріалами, справу мають передати на розгляд суду

Детальніше про інші суди Володимира Шинкаренка “Запорізький проєкт розслідувань” розповідав за цим посиланням.