У Запоріжжі з’явилися екскізи з реконструкції ДніпроГЕС

Нещодавно представники центральних та місцевих органів влади, архітектори та інженери затвердили ескіз проєкту реконструкції греблі ДніпроГЕС.

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради та фейсбук-сторінці заступника міського голови Запоріжжя Олександра Константинова. 

Фахівці затвердили ескіз майбутнього проєкту – на ньому можна побачити, що автопереїзд на греблі збираються зробити двоярусним. Планується, що на нижньому ярусі, крім транспортних смуг, будуть пішохідні тротуари. А на другому ярусі – разом із рухом транспорту передбачені велодоріжки в обидва напрямки.

Щоб розвести транспортний потік, верхній ярус відводять для руху з правого берега на лівий. Нижній – у зворотньому напрямку.

Спеціалісти також зазначили, що ДніпроГЕС потребує реконструкції, адже всі її несучі конструкції та функціональні елементи зношені. Щоб продовжити термін експлуатації цього об’єкта та виконати необхідний обсяг робіт, потрібно зупинити проїзд транспорту через греблю на кілька років. Тому питання реконструкції відкладали, доки було заморожене будівництво нових запорізьких мостів.

Тепер фахівці розпочнуть обговорення технічних характеристик, паралельно з цим проходитимуть проєктні та погоджувальні роботи. На цей процес закладають 2-2,5 роки. Лише після цього реконструкція зможе стартувати.

Під час реконструкції хочуть зберегти історичний вигляд греблі, також врахувати збільшення транспортного потоку протягом найближчих кількох років. Водночас розрахувати правильне навантаження на опорні конструкції, щоб вони прослужили не один десяток років.