Суд зняв арешт з землі запорізького ексдепутата через млявість слідства

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя скасував арешт земельної ділянки фірмі “Астра Капітал Груп”.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, Запорізька міськрада у 2017 році продала ТОВ “Астра Капітал Груп” земельну ділянку площею 0,3 га на вул. Перемоги, 35-а. 

Відповідно до експертної грошової оцінки ТОВ “Оціночно-консалтінгова фірма “Бізнес-Експерт-Сервіс”, вартість цієї ділянки на час продажу склала 872 тисячі гривень

Втім згодом силовики почали перевіряти цю угоду і провели ще одну оцінку землі. Відповідно до нової оцінки, вартість ділянки на дату продажу мала бути більшою – 6,48 мільйона гривень

З огляду на це, слідчі наприкінці 2018 року відкрили кримінальне провадження за низкою статтей, зокрема щодо зловживання службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу України).

Згодом суд за клопотанням слідчих наклав на вказану ділянку арешт.

Нещодавно ж адвокат “Астра Капітал Груп” звернувся до суду з клопотанням про зняття арешту. Вказував, що власник вже більше двох років не може користуватися своїм майном. Окрім цього, ані директор, ані засновник, ані будь-які співробітники ТОВ “Астра Капітал Груп” не мають причетності до зазначених кримінальних проваджень, їм не повідомили про підозру та не висунули звинувачень.

Водночас слідчий у судове засідання не з’явився, додаткових доводів щодо арешту землі не надав. 

Тож суд погодився з аргументами адвоката і скасував арешт. 

ТОВ “Астра Капітал Груп” належить Русланові Божку – колишньому депутату Запорізької міської ради від “Опозиційного блоку” та голові бюджетної комісії міськради. Також у “Астра Капітал Груп” працювала й дружина Божка – Альона Тертична, проте її посада не вказувалася. Раніше Руслан Божко працював фінансовим директором “Запоріжсталі”.

Варто додати, свого часу активісти заявляли про розміщення в будівлі на вул. Перемоги, 35-а “тіньового офісу”, з якого впродовж минулого скликання міськради керували містом. Слідкування за будівлею виявило, що туди приїжджали керівники комунальних підприємств, тодішній голова земельної комісії Запорізької міськради Ігор Чумаченко, вже ексголова ПАТ “Запоріжсталь” Ростислав Шурма, керівники низки фірм-підрядників Запорізької міськради та власники фірм, які отримували майно і землю від міськради, безпосередньо сам Руслан Божко.