Запорізька АЕС заплатить майже три мільйони за зволікання з боргами

Господарський суд Запорізької області стягнув з Запорізької АЕС на користь ПП “Енхол” 31 мільйон боргу. Ще 2,8 мільйона “атомники сплатять” у якості штрафів, інфляції та судових витрат.

Про це повідомляється у відповідному рішенні суду.

Згідно з матеріалами справи, Запорізька атомна електростанція протягом 2019-2020 років замовила у ПП “Енхол” низку ремонтів та реконструкцій, які стосувалися холодозабезпечення. 

Згодом фірма виконала роботи і сторони підписали відповідні документи. 

Втім у зазначені договором строки Запорізька АЕС з фірмою не розрахувалася і залишилася винною 31 мільйон гривень.

Тож надалі ПП “Енхол” звернулося за стягненням боргів до суду. Окрім основної суми, фірма вимагала сплатити відсотки за прострочення виплат боргу – 519 тисяч гривень та ще 1,8 мільйона гривень інфляційних втрат.

Суд зрештою позов задовольнив, але частково – зменшивши суму за прострочення виплат на 30 тисяч гривень. 

Тож у результаті з Запорізької АЕС стягнули 31,1 мільйона гривень боргу, 1,8 мільйона гривень інфляційних витрат та 489 тисяч гривень штрафних санкцій. Крім того, 500 тисяч гривень – витрат зі сплати судового збору.

ПП “Енхол” займається обслуговуванням систем кондиціонування. Фірма належить енергодарцю Дмитрові Євсеєнку. Керівництво “Енхол” судили за службову недбалість при підписанні неконкретних актів на підряді від Запорізької АЕС. Але згодом справу закрили через строки давності. 

До 2008 року “Енхол” був одним із співзасновників корпорації “Запорізька атомна енергетична корпорація”. Окрім цієї приватної фірми до списку засновників входила також ДП виробниче об’єднання “Запорізька атомна електрична станція”, а також низка дочірніх підприємств “Енергоатому”.