На Запорізькій АЕС планують облаштувати новий енергоблок

Вчора державне підприємство “Енергоатом” підписало угоду з американською енергетичною компанією Westinghouse. Угода зокрема передбачає будівництво на Хмельницькій АЕС двох атомних енергоблоків. У випадку успішної співпраці, американці пообіцяли облаштувати енергоблок і на Запорізькій АЕС – до 2040 року

Про це повідомляється на сайті “Ліга Бізнес”.

Так, за словами в.о. президента Енергоатому Петра Котіна, Westinghouse планує впродовж 10 років побудувати на Хмельницькій АЕС четвертий та п’ятий енергоблоки.

Щойно ці атомні реактори будуть готові, Westinghоuse обіцяє додатково облаштувати до 2040-го ще по одному енергоблоку на всіх українських атомних електростанціях: Хмельницькій, Рівненській, Запорізькій та Южно-Українській АЕС.

Водночас в.о. президента Енергоатому Петр Котіна визнає, що плани на будівництво – це далеке майбутнє. Компанія навіть ще не провела опитування місцевих мешканців, а американські енергоблоки ще не ліцензовані в Україні. 

Загалом у планах Енергоатому збільшити до 2040 року потужність всіх атомних електростанцій на 73% – з 13,8 до 24 ГВт. Для цього оператор АЕС має намір побудувати 14 атомних реакторів (з яких 8 реакторів у складі двох нових електростанцій).