Директорку “Садиби Попова” звинувачують у підробці документів на конкурсі 

Комунарський районний суд зобов’язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо підробки документів на конкурсі з обрання керівника для музею “Садиба Попова”.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Нагадаємо, влітку цього року конкурсна комісія при Запорізькій обласній раді відібрала працівницю заповідника “Хортиця” Анну Головко кандидаткою на посаду директора музею “Садиба Попова”.

Згодом депутати проголосували за її призначення на сесії. 

Через декілька днів після цього голосування до поліції поштою надіслали заяву з повідомленням про злочин.

Скаржник (його ім’я не розкривалося) вказував, що Анна Головко надала на розгляд конкурсної комісії договір про надання волонтерської допомоги від 16 березня 2015 року, в якому містяться підписи від її імені та від імені президента Громадської організації “Авто-Мото клуб “Фаетон”.

У цьому документі від 2015 року також вказуються адреси ГО “Авто-Мото клуб “Фаетон” (вул. Миру) та Анни Головко (вул. Водограйна). 

Втім у 2015 році ГО “Авто-Мото клуб “Фаетон” розташовувалося на вул. Седова. Свою адресу – на вул. Миру – організація змінила лише у 2016 році

Щодо адреси Анни Головко, то вул. Водограйна отримала свою назву теж тільки у 2016 році. До цього вона називалася вул. Гаврилова

Тож у вказаному документі є ознаки підробки.

Скаржник вважає, що вказаний документ був однією з підстав для допуску і надалі перемоги Анни Головко у конкурсі.

Через тиждень цей скаржник звернувся телефоном до поліції, хотів дізнатися чи внесли його заяву до реєстру розслідувань. Однак йому не надали ані номер кримінального провадження, ані прізвище поліцейського, який має займатися цією справою.

З огляду на це, скаржник звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність поліції. Просив зобов’язати силовиків внести його заяву про злочин до реєстру розслідувань.

Суд цю скаргу задовольнив. Вказував, що силовики зобов’язані розпочати розслідування у випадку надходження заяви про вчинення кримінального правопорушення.

Варто додати, “Запорізький проєкт розслідувань” раніше повідомляв, що під час проведення конкурсу на посаду директора музею «Садиба Попова», деякі члени комісії вказували, що Анна Головко не має необхідних 3 років стажу роботи у сфері культури. Однак комісія все одно рекомендувала її на посаду директорки музею.

 

Музей-заповідник «Садиба Попова» – це комплекс будівель з палацу, манежу-стайні, флігелів, каретного сараю та оглядової башти. Заклад знаходиться у Василівці.

Посада директору цього музею була вакантна з 2017 року. Увесь цей час закладом керував виконувач обов’язків директора Валерій Стойчев.

Стойчев неодноразово вигравав конкурс щодо обрання директора “Садиби Попова”, однак за нього надалі не голосували депутати.