Колишній гендиректор “Запоріжсталі” став заступником в Офісі Президента 

Заступником керівника Офісу Президента України призначили Ростислава Шурму. Відповідний указ підписав голова держави Володимир Зеленський. 

Про це повідомляється на сайті Офісу Президента України. 

На цій посаді Ростислав Шурма відповідатиме за економічний блок. Серед пріоритетних завдань – “підготовка програм стимулювання економічного розвитку та підвищення енергоефективності”. 

Нагадаємо, Ростислав Шурма – це колишній генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” з групи ”Метінвест” Ріната Ахметова. Окрім цього, він був головою запорізького осередку партії “Опозиційний блок”. 

Представники цієї партії впродовж 2015-2020 років займали керівні посади у виконавчій владі Запоріжжя, а депутати партії (вихідці з підприємств “Метінвест”) працювали у тісній зв’язці з тодішнім мером Володимиром Буряком. Сам Володимир Буряк до походу в політику був головним інженером комбінату “Запоріжсталь”. 

Одним з депутатів міської ради минулого скликання від “Опозиційного блоку” був Руслан Божко – колишній фінансовий директор “Запоріжсталі”.

Одним з найбільших земленабувачів за каденцію Буряка стала група фірм, пов’язаних з Русланом Божком та Ростиславом Шурмою. Лише під сонячні електростанції вони отримали 245 га землі – без конкурсу, а деякі ділянки перейшли до них ще й з порушенням Генплану. Більшість фірм-отримувачів землі пов’язана з інвестиційним фондом “Геліос”, який донедавна очолював Ростислав Шурма.

Нині цим фондом співволодіє брат Ростислава Шурми – Олег. Керує фондом Шурма Ксенія Олегівна. 

Варто додати, свого часу активісти заявляли про розміщення в Запоріжжі на вул. Перемоги, 35-а “тіньового офісу”, з якого впродовж минулого скликання Запорізької міськради керували містом. Слідкування за будівлею виявило, що туди приїжджали керівники комунальних підприємств, тодішній голова земельної комісії Запорізької міськради Ігор Чумаченко, вже ексголова ПАТ “Запоріжсталь” Ростислав Шурма, керівники низки фірм-підрядників Запорізької міськради та власники фірм, які отримували майно і землю від міськради.

Сам офіс належав компанії “Астра капітал груп” Руслана Божко.