У Мелітополі обговорили плани на каналізацію до Кирилівки

Мелітопольські посадовці обговорили плани щодо будівництва централізованої системи водопостачання та водовідведення до Кирилівки. Нині на цьому об’єкті вже почали проєктні роботи. 

Про це йдеться на сайті Мелітопольської міської ради.

Так, проєктування будівництва комунікаційних мереж вже розпочалося. Зараз готують основні маршрути прокладання мереж по кирилівським косам та приватному сектору, а також маршрут від Кирилівки до очисних споруд Мелітополя.

Посадовці прорахували кілька варіантів очищення стоків: будівництво локальних очисних споруд та використання мелітопольських очисних споруд. Втім локальні очисні споруди не можна використати через циклічність навантаження — влітку воно надвелике, а у міжсезоння надзвичайно низьке. Плюс додається солоність води, що веде до суттєвого подорожчання вартості очищення стічних вод.

Тож Кирилівку хочуть зрештою підключити до центральних очисних споруд Мелітополя. Очисні споруди цього міста нині приймають майже втричі менше стоків, ніж передбачено їхніми потужностями.

Щодо водопостачання, то наразі експерти розглядають три варіанти: брати воду з каналу, зі свердловини села Шелюги чи дніпровську воду.

Будівництво централізованої системи водопостачання та водовідведення дозволить зробити Кирилівку не тільки більш сучасним курортом, а й вирішить одну з найгостріших екологічних проблем — забруднення Азовського моря та Молочного лиману стічними водами.

Розробити проєкт будівництва комунікаційних мереж до Кирилівки планують до кінця весни 2022 року

Нагадаємо, “Запорізький проєкт розслідувань” писав, що підрядником на вказані проєктні роботи на початку листопада обрали ТОВ “Омега Вест Трейд”. За свою роботу фірма отримає 8,5 мільйона гривень.

Володіє київською фірмою “Омега Вест Трейд” – Лариса Мархоцька, керує – Ірина Кобякова. Особа з ПІБ останньої балотувалася у 2015 році до Запорізької облради від партії “Батьківщина”. Першим номером партії тоді був Олександр Старух – нинішній голова Запорізької ОДА.