Обласна влада опублікувала ескізи реконструкції площі Фестивальної (фото) 

За умови погодження проєкту та затвердження фінансування  – площу Фестивальну у Запоріжжі почнуть реконструювати наступного року.

Про це повідомляється на сайті Запорізької облдержадміністрації.

Так, голова Запорізької ОДА Олександр Старух повідомив, що Фестивальна площа чекає на ремонт вже понад 20 років. Це головна площа не тільки міста, а й області, тому її необхідно терміново реконструювати. 

Нині вже є готовий проєкт цієї реконструкції.

Реконструкція планується масштабна, тож її розділять на етапи та будуть реалізовувати протягом кількох років. Гроші на роботи хочуть залучити з місцевого, обласного та державного бюджетів. 

Якщо проєкт затвердять, наступного року можуть розпочати реконструкцію майдану для масових заходів. Тут може  з’явитися двостороння сцена.

Санвузли, зони для відпочинку.

У перспективі посадовці хочуть оновити фонтан. Відповідно до задуму проєктантів, він буде втілювати тему дніпровських порогів.

Під час наступних черг реконструкції  будуть приводити до ладу паркову зону.

Нагадаємо, раніше “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв, що реконструювати площу Фестивальну збираються щонайменше з 2005 року. Публікувалися різні проєкти, втім справа з місця не зрушила. 

Востаннє міська та обласна влада планувала почати реконструкцію площі у 2020 році. Для цього провели тендер на 117 мільйонів гривень, також обрали наглядача за роботами. 

Однак згодом призначені на реконструкцію гроші довелося скерувати на боротьбу з коронавірусом. Також договір на реконструкцію площі невдовзі визнали недійсним у суді – через недоліки документації переможця та претензії від антимонопольного комітету.