Запорізький університет домовився про співпрацю над штучним інтелектом 

Нещодавно в стінах Запорізької обласної ради представники університету “Запорізька політехніка” домовилися з приватними компаніями про співпрацю в сфері розробки штучного інтелекту. 

Про це повідомляє журналіст Запорізького проєкту розслідувань, який відвідав засідання Запорізької облради.

Так, сторони планують запровадити дуальну систему навчання – коли студенти зможуть вчитися в університеті та паралельно працювати на підприємствах, отримуючи практичний досвід. 

За словами керівника лабораторії штучного інтелекту при “Запорізькій політехніці” Сергія Сердюка, серед ключових напрямків застосування штучного інтелекту нині розглядають: медицину, машинобудування, енергетику, авіакосмічну та оборонну галузь.

Так, штучний інтелект може бути корисним у промисловості – наприклад, при перевірці якості поверхні після обробки/фрезеровки, а також в медицині – де нові технології допоможуть аналізувати кардіосигнали.

При співпраці з приватними підприємствами, університет хоче залишати за собою права інтелектуальної власності на продукти, які мають передусім наукову цінність. Інвестори ж отримуватимуть права на винаходи, які будуть націлені переважно на комерцію.

Раніше “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв, що на базі університету “Запорізька політехніка” почали створювати лабораторію штучного інтелекту.