До закриття ДніпроГЕСу, у Запоріжжі хочуть відремонтувати Арковий міст 

До закриття греблі ДніпроГЕС на ремонт, обласна та місцева влади хочуть відремонтувати Арковий міст.

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.

Нагадаємо, нещодавно спеціалісти затвердили ескіз проєкту реконструкції греблі ДніпроГЕС. 

Автопереїзд на греблі збираються зробити двоярусним. Планується, що на нижньому ярусі, крім транспортних смуг, будуть пішохідні тротуари. А на другому ярусі – разом із рухом транспорту передбачені велодоріжки в обидва напрямки.

ДніпроГЕС потребує реконструкції, адже всі її несучі конструкції та функціональні елементи зношені. Щоб продовжити термін експлуатації цього об’єкта та виконати необхідний обсяг робіт, потрібно зупинити проїзд транспорту через греблю на кілька років. Тому питання реконструкції відкладали, доки було заморожене будівництво нових запорізьких мостів.

Тепер фахівці розпачали обговорення технічних характеристик, паралельно з цим проходитимуть проєктні та погоджувальні роботи. На цей процес закладають 2-2,5 роки. Лише після цього реконструкція зможе стартувати.

Нещодавно ж влада повідомила, що проводить обстеження Аркового мосту (який веде з Дніпровського району на острів Хортиця). Навантаження на цей міст має збільшитися після закриття греблі ДніпроГЕС на ремонт. 

Фахівці вже виявили кілька пошкоджень металевих конструкцій на стику плит Аркового мосту. Обстеження планують завершити у грудні і після цього почнеться ремонт.

Також влада розмірковує над об’їзними шляхами для транзитного транспорту, щоб зменшити навантаження на міську інфраструктуру під час ремонту греблі ДніпроГЕС.

Один з варіантів – зробити за Хортицьким районом розв’язки  для транзитного транспорту, який рухається з напрямку Бориспіль-Маріуполь безпосередньо до нових мостів через Дніпро.