Суд розгляне справу про задорогий ремонт лікарні підрядником “Запоріжсталі” 

Орджонікідзевський районний суд призначив до розгляду провадження щодо привласнення ТОВ “Смарттек” грошей під час ремонту запорізької лікарні. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, комунальне підприємство “Управління капітального будівництва” Запорізької міськради у 2017 році замовило ТОВ “Смарттек” капітальний ремонт покрівлі стаціонару та поліклініки КЗ “Міська клінічна лікарня № 3”. Вартість договору склала 3,2 мільйона гривень. 

Загалом фірмі за виконані роботи перерахували 2,57 мільйона гривень. 

Втім поліція згодом почала перевірку цих робіт і з’ясувала, що “Смарттек” отримало 85 тисяч гривень за невиконані роботи. 

З огляду на це, силовики у 2018 році відкрили кримінальне провадження щодо службового підроблення (стаття 366 Кримінального кодексу України) та привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем (стаття 191 Кримінального кодексу України). 

У 2020 році директору фірми повідомили про підозру та згодом скерували обвинувальний акт до суду. У справі довго визначали підсудність, аж поки влітку 2021 року нарешті не призначили підготовче засідання.

Саме підготовче засідання провели 23 листопада. 

На цьому підготовчому засіданні адвокати подали клопотання про повернення обвинувального акту прокурору та закриття провадження. 

Адвокат вважав, що формулювання обвинувачення не містить даних про форму вини, мотив, мету, спосіб вчинення даного кримінального правопорушення.

Окрім цього, прокурор посилається на висновок експерта, згідно з яким вартість невиконаних робіт «може складати» 85 тис. грн, що свідчить про очевидні припущення прокурора, на яких не може ґрунтуватися обвинувачення. 

Саме провадження треба закрити, бо обвинувальний акт надійшов до суду вже після закінчення строків досудового розслідування. 

Втім суд відмовив адвокату у задоволенні клопотань. Так, вказувалося, що: “доводи захисника суд вважає такими, що не заслуговують на увагу, оскільки не тягнуть за собою грубого порушення вимог кримінального процесуального закону і не є підставою для повернення обвинувального акту прокурору”.

Стосовно закриття кримінального провадження, то суд вказував, що “законодавчими нормами не передбачено продовження строків досудового розслідування у випадку повернення обвинувального акту прокурору, тому зазначене клопотання про закриття кримінального провадження є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню”.

Зрештою суддя призначив провадження до розгляду, а також передав це провадження колегії Орджонікідзевського районного суду, яка вже розглядає інше провадження, де фігурує цей же обвинувачений. Судді мають вирішити питання про об’єднання проваджень і розгляд їх в межах однієї справи (згодом ці два провадження все ж об’єднали). 

У другому проваджені ТОВ “Смарттек” обвинувачують у привласненні грошей під час встановлення насосів холодного та гарячого водопостачання у житлових будинках Запоріжжя. Більше про цю справу можна почитати за цим посиланням

Обвинуваченими у цьому другому проваджені вказуються Олександр Щербіна (тодішній директор “Смарттек”), Сергій Польовий (колишній директор Департаменту ЖКГ Запорізької міськради) та Володимир Малишев (вочевидь, інженер технічного нагляду).

Варто додати, ТОВ “Смарттек” раніше виконувало низку робіт на металургійному комбінаті “Запоріжсталь” та інших об’єктах з групи Ріната Ахметова. Також “Смарттек” мало зв’язки з іншими підрядниками “Запоріжсталі”. 

Нагадаємо, у 2015 році мером Запоріжжя обрали головного інженера комбінату “Запоріжсталь” (з групи “Метінвест” Ріната Ахметова) Володимира Буряка. На керівні посади у виконавчій владі згодом також призначили вихідців з “Запоріжсталі”.