Апеляційний суд по другому колу відбирає у Фірташа ЗТМК

Центральний апеляційний господарський суд (м. Дніпро) залишив у силі рішення щодо повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у власність держави. Позов щодо повернення підприємства подавала Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Про це повідомляє Центр протидії корупції на своїй сторінці у Фейсбук.

Нещодавно Центральний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Запорізької області щодо повернення державі 49% ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». Ця частка підприємства належить компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» (група компаній DF Group Дмитра Фірташа).

Суд врахував, що менеджмент Фірташа замість модернізації комбінату розтратив залучені інвестиції на погашення боргів за енергоносії та сплату грошей кредиторам, пов’язаними з групою компаній Фірташа. У подальшому ці кошти вивели на рахунки офшорних фірм.

Аналогічне рішення суд вже ухвалював у 2018 році. Однак надалі Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії Фірташа та скерував справу на новий розгляд. Зараз і триває цей новий розгляд, де апеляція залишила у силі рішення про повернення комбінату державі. 

Зазначимо, що відповідного рішення апеляції у судовому реєстрі поки немає. Скоріш за все, представники «Толексіс Трейдінг Лімітед» будуть оскаржувати цей вердикт у касації.

Детальніше про цю справу можна почитати за цим посиланням

Антикорупційна прокуратура також намагається притягти до відповідальності вже колишнього директора ЗТМК Володимира Сивака у справі нецільового використання півмільярда інвестиційних коштів. Дві інстанції судів стали на бік обвинуваченого. Але прокурор звернувся у касацію, де його скаргу задовольнили частково. Касаційний суд скерував справу до апеляції на новий розгляд. Апеляційний суд призначив розгляд справи на 17 грудня. 

Нагадаємо,  «Толексіс Трейдінг Лімітед» Дмитра Фірташа стала співвласником ЗТМК у 2013 році. Тоді підприємство очолив колишній комерційний директор “Кримського содового заводу” Фірташа – Володимир Сивак. Компанії передали 49% державних акцій за умови проведення модернізації виробництва на запорізькому заводі.

Нині 51% ТОВ “ЗТМК” належить Фонду державного майна України, а 49% залишаються у кіпрської «Толексіс Трейдінг Лімітед».