Наступного тижня в Україні почнуть діяти нові “ковідні” обмеження

Директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Олексій Кулинич розповів про нові “ковідні” обмеження, які затвердив уряд. Ці правила почнуть діяти з 6 грудня.

Про це повідомляється на сайті Запорізької облдержадміністрації.

Так, чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються такі норми: 

– забороняється робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників; 

– забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу; 

– забороняється самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації. 

Водночас ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів.

Додані нові норми для зеленого рівня епідимічної небезпеки. Зокрема, забороняється перевезення пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння. Ця норма також буде чинна і на жовтому рівні.

Окрім цього, у “жовтій зоні” громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо – зможуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або при наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це правило стосується також й відвідувачів.

Окрім цього, без жодного щеплення заборонено проводити масові заходи, здійснювати міжобласні та міжнародні перевезення, працювати закладам громадського харчування (окрім роботи на виніс та доставки), також закладам з розміщення людей (крім готелів, санаторних і соціальних закладів).

У червоному рівні епіднебезпеки забороняється: робота закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та замовлень навинос), робота розважальних закладів та закладів освіти (окрім дитячих садків і початкових класів шкіл), робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів. Також забороняється проведення масових заходів, робота закладів культури (крім історико-культурних заповідників), проведення кіно- та відеозйомки.

Водночас ці обмеження не будуть діяти в червоній зоні, якщо всі співробітники та відвідувачі будуть повністю щеплені (2 дози), матимуть негативний результат тестуванння на коронавірус або довідку про одужання.