Запорізька влада планує зменшити абонплату за тепло та гарячу воду 

Міськрада хоче зменшити абонплату за тепло та гарячу воду. Для цього планують виділити гроші з бюджету на закупівлю лічильників. Зараз ці витрати фінансують споживачі. 

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.

Так, з 1 листопада в Україні запровадили цілорічну абонентську плату за тепло та гарячу воду. У Запоріжжі це – 28,02 грн на місяць за опалення та 27,63 грн за гарячу воду.

Однак нещодавно керівництво міськради дало доручення комунальникам знайти варіанти зниження цієї абонплати. “Міські теплові мережі” зрештою запропонували зменшити абонплату за опалення до 18,78 грн на місяць, а за гарячу воду – до 12,63 грн.

Такого зниження комунальники хочуть досягнути за рахунок виключення з абонплати витрат на закупівлю лічильників для так званого обмінного фонду (тимчасові лічильники, які встановлюють під час ремонту або повірки основних лічильників у будинках). Комунальники запропонували, щоб закупівлю таких лічильників оплачувати не споживачі, а міська влада – з бюджету. 

Також з абонплати хочуть виключити витрати на судові позови комунальників з боржниками.

Тож у результаті депутати доручили Департаменту фінансової та бюджетної політики та концерну «Міські теплові мережі» включити до бюджету 2022 року витрати на закупівлю приладів обліку для обмінного фонду.

Посадовці пообіцяли, що запропоновані механізми затвердять найближчим часом (точних строків не зазначали). 

Варто додати, вказані знижені тарифи працюватимуть у багатоповерхівках, де встановлені загальнобудинкові лічильники.

Комунальники зауважили, що у більшості багатоповерхових будинків є лічильники тепла, водночас лічильники гарячої води встановлені у порівняно невеликій кількості будинків.