Запорізький нардеп пішов зі “Слуги Народу” через призначення Шурми в Офіс Президента

Вчора народний депутат Роман Соха заявив про вихід з фракції “Слуга Народу”. Однією з підстав для такого рішення стало призначення колишнього гендиректора “Запоріжсталі” Ростислава Шурми на посаду заступника в Офіс Президента України. 

Відповідне відео з промовою розміщується на ютуб-каналі Верховної Ради України. 

Так, Роман Суха у своїй промові з трибуни парламенту зазначив, що: 

Ростислав Шурма – колишній функціонер проросійського Опозиційного блоку. Він намагався зірвати справедливі вибори в Запоріжжі, використовуючи брудні технології. Шурма – це частина старої корумпованої системи і він бився за збереження цієї системі, ціною порушення закону. У нас війна, а куратором економіки в Офісі Президента ставлять людину, яка має такий бекграунд та репутацію, і яка точно не була прихильником європейського шляху України в минулому”.

Також нардеп додав, що він: “Неодноразово звертався до керівництва партії та фракції. Доносив до відома думку людей, які втомилися від цих скандалів і втрачають надію на зміни. Але нас не чують. Для мене особисто – Шурма – це остання крапля.  Мені дуже соромно за це призначення, а також за призначення міліціянта Януковича – Олега Татарова (заступник в Офісі Президента), лобіста харківських угод – Руслана Демченка (перший заступник секретаря в РНБО)… Я прийняв важке, але справедливе рішення – я виходжу з фракції “Слуга Народу”.

Варто додати, Рома Соха обрався до Верховної Ради України від 75 округу (Дніпровський та Заводський райони Запоріжжя ). Раніше працював директором рекламного агентства “Еверест”. Також обіймав керівні посади у регіональних філіях “Сведбанку” та “Укрінбанку”. 

Нагадаємо, “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв про призначення Ростислава Шурми заступником в Офісі Президента України. Шурма – це колишній генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” з групи ”Метінвест” Ріната Ахметова. 

Ростислав Шурма також колишній голова обласного осередку партії “Опозиційний блок”. Вихідці з комбінату “Запоріжсталь” впродовж 2015-2020 років посіли ключові посади у місцевій владі Запоріжжя, а колишній генеральний інженер комбінату Володимир Буряк став міським головою.  

Одним з найбільших земленабувачів за каденцію Буряка стала група фірм, пов’язаних з Русланом Божком (колишнім фінансовим директором “Запоріжсталі” і депутатом Запорізької міськради) та Ростиславом Шурмою. Лише під сонячні електростанції вони отримали 245 га землі – без конкурсу, а деякі ділянки перейшли до них ще й з порушенням Генплану.