У Запоріжжі продовжують судити колишнього депутата за хабар

7 грудня у Ленінському районному суді відбудеться чергове засідання щодо обвинувачення у хабарництві ексдепутата Запорізької міськради від “Опозиційного блоку” Олександра Тищенка.

Про це повідомляється на порталі Судової влади України.

Нагадаємо, Олександра Тищенка затримали у Запоріжжі 2 червня 2020 року після отримання частини хабаря сумою 243 тисячі гривень. До цього правоохоронці задокументували одержання депутатом ще 97 тисяч гривень – у якості першої частини хабаря.

Відповідно до інформації слідства, Тищенко запросив 340 тисяч гривень за виділення земельної ділянки на березі Дніпра під приватний будинок (12 тисяч доларів в еквіваленті).

Заявник подав необхідні документи до міськради ще у 2017 році, проте депутат усіляко затримував процес погодження оформлення ділянки, аби змусити за ці “послуги” заплатити.

У міськраді Тищенко був заступником голови постійної комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин.

У червні 2020 року депутату повідомили про підозру. А у січні 2021 року обвинувальний акт відносно нього скерували до Орджонікідзевського районного суду. Тищенка звинуватили в одержанні хабаря, поєднаному з вимаганням (ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Також йому інкримінували зловживання впливом (ч.2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

Пізніше до суду звернулись захисники Тищенка із клопотанням про направлення матеріалів справи до Запорізького апеляційного суду для визначення територіальної підсудності. Суд це клопотання задовольнив.

Наприкінці березня справу скерували на розгляд до Ленінського районного суду Запоріжжя.

Нині ж Ленінський райсуд призначив чергове засідання у цій справі. Розгляд відбудеться 7 грудня об 11:00