Реконструкція музею на Хортиці здорожчає на 33 мільйони

Національний заповідник “Хортиця” хоче замовити у фірми “Геос-УКБ” додаткові роботи з реконструкції будівлі Музею історії Запорізького козацтва. Вартість таких робіт – 33,2 мільйона гривень.

Про це повідомляється в системі закупівель “Прозоро”.

Нагадаємо, основні роботи з реконструкцію будівлі Музею історії Запорізького козацтва Національний заповідник “Хортиця” замовив влітку цього року за 69,2 мільйона гривень. Переможцем тендеру стало ТОВ “Геос-УКБ”. 

Фірма мала мала відремонтувати (та утеплити) фасад музею, парапет, покрівлю, підлогу, змонтувати систему блискавкозахисту. Також відремонтувати водопровід, каналізацію, вентиляцію, систему кондиціонування, опалення та освітлення.

Початково роботи мали завершити до 16 серпня 2021 року, втім згодом строки проведення реконструкції продовжили до 25 грудня цього року.

Нещодавно ж будівельники вказали на необхідність виконання додаткових робіт. Потребу у цьому виявили вже у процесі реконструкції. До цього повний об’єм робіт будівельники точно визначити не могли, бо частина з цих робіт мала прихований характер. 

Вказується, що додаткові роботи технологічно пов’язані з основним договором та суттєво впливають на стан конструкцій. Без виконання цих додаткових робіт, завершити реконструкцію неможливо.

Додаткові роботи передбачають: ремонт фасаду, парапету, підлоги, вирівнювання покрівлі, придбання обладнання для відеоспостереження, проведення низки загальнобудівельних робіт та робіт з зовнішнього освітлення. 

Тож з огляду на це, Національний заповідний “Хортиця” опублікував у системі закупівель “Прозоро” намір укласти договір з ТОВ “Геос- УКБ” на додаткові роботи з реконструкції музею.

Киїівське ТОВ “Геос-УКБ” належить Богданові Окольничому. Ця фірма виступала партнером структур, наближених до колишнього керівника комбінату “Запоріжсталь” (а нині заступника керівника Офісу Президента України) Ростислава Шурми та колишнього депутата Запорізької міськради і фінансового директора “Запоріжсталь” Руслана Божка. 

На первісному тендері з реконструкції музею козацтва, “Геос-УКБ” вказало досвідом – роботи для комбінату “Запоріжсталь”. 

Варто додати, комбінат “Запоріжстальфінансував концепцію та проєкт реконструкції Музею історії Запорізького козацтва.