У Запоріжжі створили петицію з закликом привести до ладу сквер Яланського

Нещодавно на сайті Запорізької міської ради з’явилася петиція щодо облаштування території скверу Яланського. 

Відповідний документ розміщено в системі під №7371.

Так, у петиції пропонується створити сучасний європейський парк “Громади” замість знищеного скверу Яланського.

Цей парк потрібен місту, бо він виступає природним фільтром в центральній частині міста, де постійно спостерігається смог з заводів та перевищення гранично-допустимих концентрацій шкідливих викидів.

Для створення парку автор петиції пропонує:

– Створити робочу групу за участю представників громадськості та громади міста Запоріжжя щодо відновлення парку Яланського. 

– Надати скверу Яланського та скверу біля цирку статус парку та категорію землі рекреаційного призначення. 

– Провести міжнародний конкурс на кращий проект нового парку. 

Наразі під петицією зібрано 135 підписів – з 750 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 59 днів.

Автор цієї петиції – запорізький правозахисник і учасник судового процесу щодо повернення землі скверу Яланського місту – Денис Тарасов.

Нещодавно апеляційний суд визнав недійсними договори оренди землі фірмою “Ленд Дівелопмент” у сквері Яланського. Також скасував відповідні рішення Запорізької міської ради щодо передачі землі.

Тож Тарасов стверджує, що з 1 грудня земельні ділянки знаходяться у власності та користуванні територіальної громади міста Запоріжжя. Згідно з нормами цивільного процесуального законодавства, рішення апеляційного суду набирає законну силу з моменту його проголошення.

Згодом у ЗМІ з’явилися інформація, що представники “Ленд Дівелопмент будуть оскаржувати рішення апеляційного суду у касації. 

ТОВ “Ленд Дівелопмент” належить Володимиру Кальцеву на 90% – через кіпрську компанію Ейнтрівуд інвестментс лімітид та ТОВ “Александр-Девелопмент”. Ще 10% “Ленд Дівелопмент” належить запоріжцю Тарасові Петренку.

Володимир Кальцев – це народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя”.