Запорізький комунальний телеканал хоче 89 мільйонів на свою роботу 

Запорізьким депутатам запропонують профінансувати комунальний телеканал Z на 89 мільйонів.

Про це повідомляється у відповідному проєкті рішення Запорізької міськради. 

Так, запорізькі посадовці розробили цільову програму, яка передбачає впродовж наступних трьох років “підтримку” комунальному телеканалу на 89 мільйонів гривень

Якщо депутати проголосують за цю програму, у 2022 році телеканал отримає з міського бюджету (а фактично з грошей платників податків) – 21 млн грн, у 2023 році фінансування зросте майже до 30 млн грн, а у 2024 році – до 38 млн грн.  

 

Нагадаємо, ще нещодавно опозиційні депутати Запорізької міської ради від партій “Слуга народу”, “ОП-ЗЖ”, “Європейська солідарність”, “Нова політика”, “партія Шарія” скаржилися, що в ефірі комунального ЗМІ були присутні здебільшого представники партії Володимира Буряка “Єднання”. (Сам канал очолював Дмитро Веліканов, який у 2020 році балотувався до міськради від “партії Володимира Буряка “Єднання” – від “Запорізького проєкту розслідувань”). 

Тобто канал працював фактично на “піар” міського голови та представників його партії. 

Згодом опозиційні депутати навіть розробили проєкт рішення щодо перевірки каналу. Крім тематики ефіру, депутати хотіли дослідити фінансову звітність каналу. Вказувалося, що підприємство є дотаційним, що може свідчити про його неефективну операційну діяльність.

Втім згодом Володимир Буряк заявив про відставку, невдовзі з посади директора телеканалу звільнився і Дмитро Веліканов. 

Після цього тимчасовий виконувач обов’язків міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв (представник партії “Слуга народу”) на одній з сесій проголосив, що депутати вирішили зняти з розгляду проєкти рішень щодо перевірки каналу і заслуховування звіту Дмитра Веліканова.

Нещодавно ж директрисою телеканалу Z призначили Ірину Полієктову. За її призначення проголосував 61 депутат з 63. Два депутати були відстутні на сесії.

Після цього на сайті Запорізької міськради й з’явився проєкт рішення про підтримку КП “Муніципальна телевізійна мережа” на 2022-2024 роки.

Тобто вже нова влада хоче продовжити фінансування каналу, який виконував функцію піар-майданчику для посадовців. Який, до того ж, за їхнім твердженням, дотаційний, що може свідчити про його неефективну операційну діяльність.

Нині обґрунтуванням для затвердження підтримки телеканалу Z на 89 мільйонів у цільовій програмі вказується:

“Із підвищенням ролі місцевого самоврядування в Україні значно зросла необхідність постійного інформаційного супроводу діяльності міської ради та її виконавчих органів, отримання населенням об’єктивної інформації”.

“Міська цільова програма спрямована, перш за все, на підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування, висвітлення у засобах масової інформації найактуальніших питань соціально-економічного життя та має загальноекономічне значення для територіальної громади міста Запоріжжя”.

Минулу програму телеканалу Z змінювали наприкінці 2020 року. Тоді загальне фінансування на 2019-2021 рік складало 64,8 млн грн.