Бердянський порт відсторонив від роботи десятки працівників – через відсутність щеплення

Низка працівників Бердянського порту не зробила щеплення від коронавірусу, тож їх відсторонили від роботи. 

Про це повідомляється на сайті Бердянської міської ради.

Так, 9 грудня набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України №2393, що розширює перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Відтепер, крім освітян та працівників центральних і місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають:

– співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

– установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; 

– підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року №83.

Працівників цих установ мають відсторонити від роботи без збереження заробітної плати, якщо в них немає документу про щеплення принаймні однією дозою, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про наявність протипоказань до імунізації.

Цей наказ вже вплинув на роботу Бердянського морського торговельного порту та Бердянського філіалу Адміністрації морських портів України, оскільки відстороненими від роботи за різними даними виявилися декілька десятків осіб.

У сферах соцзахисту та обслуговування громадян, ситуація не така напружена. У Територіальному центрі соціального обслуговування – відсторонили від роботи двох працівників, у Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю – один працівник звільнився, ще одного мають відсторонити після виходу з лікарняного. Ще трьом соціальним працівникам необхідно визначитися із перспективою щеплення проти COVID-19.

Варто зауважити, звільняти співробітника через відсутність імунізації – незаконнодопускається лише відсторонення від роботи.

Щойно працівник отримає принаймні одну дозу вакцини проти коронавірусної інфекції, його можна повернути до виконання роботи.