Держава поки програє суд Фірташу щодо зміни керівника ЗТМК 

Господарський суд Запорізької області визнав недійсним рішення загальних зборів щодо обрання директором ЗТМК Сергія Лубеннікова. Позов подавала кіпрська фірма, яку пов’язують з олігархом Дмитром Фірташем. 

Про це повідомляється у відповідному рішенні суду.

Згідно з матеріалами справи, Запорізький титано-магнієвий комбінат у січні цього року звернувся до своїх власників з проханням скликати збори на 23 лютого для розгляду низки питань щодо управління підприємством.

Один з співвласників комбінату – Фонд державного майна України – 18 лютого надіслав ЗТМК листа про включення порядку денного зборів додаткових питань щодо обрання виконувачем обов’язків директора ЗТМК Сергія Лубеннікова

Під час зборів 23 лютого представники Фонду держмайна України (володіє 51% ЗТМК) проголосували “за” ці додаткові питання, а представники компанії Толексіс трейдінг лімітед (володіє 49% ЗТМК) – проголосували “проти”. 

Тож зрештою Сергія Лубеннікова призначили керівником ЗТМК.

З таким розвитком подій не погодилася компанія Толексіс трейдінг лімітед і влітку її представники звернулися до суду з вимогою визнати вказані рішення загальних зборів недійсним. Також скасувати відповідну державну реєстрацію змін щодо керівника. 

У суді компанія вказувала, що лист з інформацією про включення додаткових питань на розгляд зборів надійшов до неї лише 23 лютого, тобто у день проведення цих зборів. Відповідно ж до законодавства, компанію мали проінформувати про такі зміни за 10 днів до проведення зборів.

Суд зрештою задовольнив позов Толексіс трейдінг лімітед. Вказувалось, що відповідно до трекінгу міжнародної служби кур’єрської доставки, лист компанія отримала 23 лютого, тобто в день загальних зборів. Відповідно ж до законодавства, компанію мали сповістити про включення додаткових питань – щонайменше за 10 днів до зборів. 

На самих зборах представник Толексіс трейдінг лімітед голосував проти вказаних рішень. Крім того, він виступив проти включення цих питань до порядку денного.

На це рішення Господарського суду ЗТМК може подати апеляцію. 

Варто додати, Сергій Лубенніков став виконувачем обов’язків керівника ЗТМК у червні 2020 року. На вказаному засіданні від 23 лютого 2021 року Лубеннікова перепризначили на цю посаду.

За твердженнями представників “Толексіс трейдінг лімітед” вказане перепризначення провели, бо вони почали оскаржувати призначення від 2020 року у суді (нині ця справа пройшла суди трьох інстанцій, і нещодавно її почали розглядати наново). 

Варто додати, Сергій Лубенніков замінив на посаді директора ЗТМК – Володимира Сивака. Сивак до цього працював комерційним директором на  “Кримському содовому заводі” олігарха Дмитра Фірташа.

Толексіс трейдінг лімітед входить у Group DF Дмитра Фірташа. 

Антикорупційна прокуратура намагається притягти до відповідальності вже колишнього директора ЗТМК Володимира Сивака у справі нецільового використання півмільярда інвестиційних коштів. Дві інстанції судів стали на бік обвинуваченого. Але прокурор звернувся у касацію, де його скаргу задовольнили частково. Касаційний суд скерував справу до апеляції на новий розгляд. Апеляційний суд призначив розгляд справи на 17 грудня. 

Також продовжується суд Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з Толексіс трейдінг лімітед за повне повернення ЗТМК у власність держави.