Запорізькі силовики розслідують розкрадання на військових будівництвах 

Державне бюро розслідувань  розбирається з розкраданнями при ремонтах військових об’єктів у Мелітополі, Токмаку, Бердянську, Приморську та Запоріжжі.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, Квартирно-експлуатаційний відділ Запоріжжя (знаходиться у віданні Міністерства оборони) впродовж 2019-2021 років замовив низку ремонтів.

Йшлося про ремонти їдалень, санвузлів, покрівель, комунікаційних мереж, приміщень та будівель на військових об’єктах (військові містечка, частини, санаторії) у різних містах Запорізької області.

Надалі ж працівники Державного бюро розслідувань почали перевірку вказаних ремонтів. З’ясувалося, що керівництво Квартирно-експлуатаційного відділу мало неформальний зв’язок з власниками фірм, які виконували ремонти, зокрема: ПФ “Лаціс”, ТОВ “Профінновація», ТОВ “Промбудвентиляція”, ТОВ “Руф Білдінг” та ТОВ “Агросталь буд”.

Ці фірми отримували від Квартирно-експлуатаційного відділу консультації задля перемоги у закупівлях: щодо збору документації, встановлення мінімальної ціни тендерах.

Також пердставники Квартирно-експлуатаційного відділу консультували ці фірми з приводу підробки документів (якщо розмір фактично виконаних робіт не відповідав обсягам у документації), допомагали приховувати ці невідповідності, впливати на наглядачів за будівництвом.

Зокрема, у грудні 2020 року один з наглядачів виявив розбіжності у розмірі фактично виконаних робіт і відмовився підписувати акти виконаних робіт. Йшлося про капітальний ремонт їдальні у військовому містечку № 9 (55 окремої артилерійської бригади, яка розташовується у Запоріжжі).

Надалі голова тендерного комітету змовився з директором ТОВ “Руф Білдінг” і вони підробили проєкт та технічну документацію. Таким чином створили умови для підписання актів технічним наглядачем.

Після цього голова тендерного комітету та директор “Руф білдінг” домовилися залучати до технічного нагляду іншого підприємця, який не буде займати принципову позицію при підписанні актів виконаних робіт.

З огляду на це, ДБР у травні 2020 року відкрило кримінальне провадження щодо привласнення майна через зловживання службовим становищем (стаття 191 Кримінального кодексу України).

За цей час слідчі отримали фінансову документацію Квартирно-експлуатаційного відділу та будівельних фірм, копії договорів, додаткових угод між ними.

Втім у справі збігають строки розслідування, а працівники ДБР не встигли вилучити низку документів, призначити експертизи, провести огляд об’єктів. Тож слідчі звернулися до суду з клопотанням щодо продовження цих строків. 

Зрештою суд продовжив строки розслідування до 22 листопада 2022 року.

ТОВ “Руф білдінг” належить Дмитрові Нудьку. Особа з таким ПІБ працювала офіцером групи матеріально-технічного забезпечення  Запорізького зонального відділу Військової служби правопорядку.