“Ковідну” тисячу можна буде витратити на ліки

Цього тижня українці почнуть отримувати тисячу гривень за повний курс вакцинації від коронавірусу. До переліку товарів, на які можна витратити ці гроші, влада хоче додати ліки

Відповідну інформацію опублікували на сайті Офісу Президента України.

Так, з 19 грудня повністю вакциновані українці (дві дози щеплення) почнуть отримувати тисячу гривень. Ці гроші можна буде витратити на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги.

За побажаннями літніх людей, Уряд також почав розробляти механізми, за якими ці гроші можна буде витратити на ліки. Планується, що витратити гроші на медикаменти можна буде з січня 2022 року

Детальніше про механізм оформлення “ковідної” тисячі можна прочитати за цим посиланням.

Раніше повідомлялося, що з 13 грудня стартує тестова версія проєкту з виплат “ковідної” тисячі. Тобто у деяких користувачів додатку “Дія” з’явиться можливість подати заявку на гроші вже з 13 грудня.

Офіційно програма має запрацювати з 19 грудня. У цей день у додатку Дія у всіх людей, які вже мають ковід-сертифікати, з’явиться додаткова опція “єПідтримка”.