У Запоріжжі пропонують створити восьмий район

Нещодавно на сайті Запорізької міської ради з’явилася петиція щодо створення восьмого району у місті шляхом розділення Шевченківського району на два окремих.

Відповідний документ опубліковано в системі під №7474.

Для більше ефективного розвитку території нинішнього Шевченківського району, автор петиції пропонує виокремити з нього новий – Мокрянський. До складу нового району входитимуть селища: Брежнівське, Бережки, Леваневського, Будівельник, Військбуд, Тепличне, Криничне.

У перспективі включення до складу Запоріжжя і Мокрянського району сіл: Ростуще, Креміно, Наталівка, Степне.

Шевченківський і Мокрянський райони буде розділяти траса М-18 “Харків – Сімферополь”. Праворуч від траси – буде Мокрянський район, а ліворуч – Шевченківський.

Площа нового району складала б 50 квадратних кілометрів. Таким чином за розмірами він би поступався лише Заводському та Комунарському районам. 

Навати район Мокрянським автор пропонує, бо так раніше називалося селище Тепличне. Назва села Мокрянка і нині нагадує про себе у тій місцевості (є зупинка під назвою “село Мокрянка”, також вул. Мокрянська та Мокрянський кам’яний кар’єр №2 та №3).

До складу району мав би входити міжнародний аеропорт “Запоріжжя”, залізнодорожня станція “Запоріжжя-Вантажне”, підприємства “МІГремонт”, Цегляний завод, Запорізький завод залізобетонних шпал. Також дві школи, дитячий дім, дитячий садок, ліцей “Захисник”. 

Кількість населення району – 15 тис. чоловік. Для того, щоб збільшити кількість мешканців, влада має забудовати район житлом, також прокласти трамвайну та тролейбусну мережу.

Наразі петицію підписали 7 осіб – з 750 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 58 днів.