У Запоріжжі розповіли про пункти обігріву та інші послуги для бездомних 

У Запоріжжі працюють Центри обліку та реінтеграції бездомних осіб. У них безпритульні можуть переночувати, оформити паспорт та отримати направлення флюорографію. 

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.

Так, спеціалісти Центру обліку бездомних допомагають безпритульним в оформлені паспортів, з тимчасовою реєстрацією місця проживання, встановлення родинних зв’язків, оформленні державних допомог.

При Центрі обліку бездомних створено патрульну бригаду, яка шукає на вулицях бездомних осіб, проводить для них інформаційно-роз’яснювальну роботу, визначає їх потреби та надає соціальні послуги.

Впродовж цього року на облік до Центру взяли 150 бездомних осіб. Установа знаходиться на вул. Рекордній, 9А.

З лютого 2021 року безхатченки мають змогу отримати соціальну послугу “нічний притулок” у відділенні нічного перебування Центру реінтеграції бездомних осіб (вул. Радіаторна, 40).

Відділення нічного перебування розраховано на 25 людей. Там бездомні можуть отримати чай, цукор та печиво, а також скористатися кімнатою для прийому їжі, душовою, камерою схову особистих речей. 

Крім того, у цьому відділенні безхатченки можуть отримати направлення на флюорографічне обстеження, а хто потребує лікування – направляються до медичного закладу. За час роботи відділення нічного перебування його відвідали 64 особи.

У Запоріжжі також працюють стаціонарні пункти обігріву при чотирьох медичних закладах: 

– КНП “Міська лікарня №3” (пр. Металургів, 9); 

– КНП “Міська лікарня №4” (вул. Оптимістична, 1); 

– КНП “Міська лікарня №8” (вул. Харчова, 2); 

– КНП “Міська лікарня №10” (бул. Шевченка, 25).

В умовах значного зниження температури розгортаються й пересувні пункти обігріву.

Раніше “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв про адреси пунктів харчування для бездомних у Запоріжжі.