Запорізька прокуратура постфактум розірвала договір на реставрацію “Студентської поліклініки” 

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов прокуратури та визнав недійсним договір на реставрацію будівлі “Студентської поліклініки” у Запоріжжі. 

Про це повідомляється у відповідному рішенні суду.

Згідно з матеріалами справи, комунальне підприємство “Управління капітального будівництва” Запорізької міськради у липні цього року замовило ТОВ “АЛВС” реставрацію “Студентської поліклініки” на проспекті Соборному, 59. Вартість робіт фірма оцінила у 8,5 мільйона гривень

Втім згодом прокуратура почала досліджувати цей тендер і виявила, що комунальники не отримали дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики України на роботи у вказаній будівлі. Також проєктну документацію робіт не погодив уповноважений орган. 

Окрім цього, саме ТОВ “АЛВС” не мало ліцензії на роботи з об`єктами культурної спадщини національного значення. 

З огляду на це, прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання недійсним договору та відповідних рішень тендерного комітету. 

Суд зрештою цей позов задовольнив. Вказувалося, що будівля “Студентської поліклініки” дійсно має статус пам’ятки. Комунальники ж не розробили відповідної науково-проєктної документації для такого об’єкту, а також не погодили її з Міністерством. Крім того, ТОВ “АЛВС” не мало ліцензії для роботи з пам’яткою архітектури. 

Варто додати, у системі закупівель “Прозоро” вказується, що зазначений договір розірвали ще 15 вересня “за взаємною згодою сторін”. Перед цим до закупівлі мали претензії аудитори.

Раніше “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв, що будівля “Студентської поліклініки” через зволікання з реставраційними роботами почала руйнуватися.

ТОВ “АЛВС” належить Тетяні Мирошниковій, керівником ще нещодавно вказувався Олег Білоусов. Останній також володів ТОВ “Белстейт” та ТОВ “Белстейт лтд”, які були пов’язані з ТОВ “Анстрой” та ТОВ “Анстрой лімітед”.

ТОВ “Анстрой лімітед” належить Антонові Шуваєву, який у 2015 році працював начальником насосної станції “Павло-Кічкас” на КП “Водоканал”.

ТОВ “АЛВС” у липні цього року також виграло 14,5 мільйона гривень на реставрацію житлового будинку на проспекті Соборному, 234 (біля площі Запорізької). Будинок занесений до переліку архітектурних пам’яток.

Запорізька прокуратура також подала позов щодо розірвання цього договору. 10 грудня суд мав провести підготовче засідання.

Інформації про розірвання договору на реставрацію житлового будинку на проспекті Соборному, 234 у системі “Прозоро” немає.