“Запорізький проєкт розслідувань” розпочинає моніторинг ремонту доріг у Запорізькій області

“Запорізький проєкт розслідувань” доєднався до проєкту «Підвищення рівня прозорості витрачання коштів обласних дорожніх фондів Житомирської, Запорізької та Волинської областей». Він реалізується в рамках трирічного проєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який виконує “Інститут висвітлення війни та миру” (IWPR) в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.

Разом з колегами – ГО “Об’єднання “Юнітек” та ГО “Сила правди” – впродовж наступного року плануємо випустити серію розслідувань про наявні та потенційні зловживання при ремонті місцевих доріг, які перебувають у сфері управління обласних державних адміністрацій. Зокрема й у сфері управління Запорізької ОДА. 

За відсутності чітких пріоритетів для фінансування місцевих доріг, субвенція з Дорожнього фонду в областях розподіляється дуже суб’єктивно і непрозоро. Нерідко тендери на ремонт доріг місцевого значення прописуються під певного підрядника, який може не володіти власною дорожньою технікою та достатньою кількістю працівників.

Тож плануємо розповісти, хто та як ухвалює рішення про майбутній ремонт доріг, якими є масштаби порушень під час планування і проведення тендерів – з викриттям корупційних зв’язків між переможцями закупівель та чиновниками/політиками.

Спільно з долученими експертами в дорожній сфері проаналізуємо вартість матеріалів, обстежимо стан відремонтованих доріг та відповідність їх проєктній документації і чинним нормам.

Проведемо громадську експертизу роботи профільних управлінь облдержадміністрацій. Дослідимо внутрішні документи та після їх аналізу організуємо публічне обговорення результатів нашої роботи.

Зрештою проадвокатуємо ухвалення нормативних змін, які забезпечать більшу прозорість планування та ефективність витрачання коштів на ремонт місцевих доріг в області.