На Запоріжжі розслідують справу про незаконне підвищення тарифів на воду

Мешканці села Люцерна (Запорізький район) у 2019 році створили комісію для перевірки тарифів на воду. Згодом експертиза підтвердила необґрунтованість цін на комунальні послуги – громаді завдали збитків на 450 тисяч гривень. 

Про це повідомляється в ухвалі Вільнянського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, депутати Михайлівської сільради у січні 2019 року затвердили на сесії нові тарифи для КП “Водоканал-Люцерна”. Ціна на водопостачання склала – 17,5 гривень за кубічний метр, на водовідведення – 10,35 гривень за кубічний метр.

Того ж дня КП “Водоканал-Люцерна” без попередження жителів села провело перерахунок тарифів.

У лютому місцеві жителі ініціювали збори, куди запросили голову Михайлівської сільради, а також директора і головного бухгалтера КП “Водоканал-Люцерна”. 

Обґрунтувати законність встановлених тарифів жителям села ніхто не зміг. Тож надалі мешканці створили комісію для перевірки розрахунку тарифів.

Комісія витребувала низку документів у місцевої влади. За цими документами надалі провели судову економічну експертизу, яка підтвердила необгрунтованість тарифів.

З’ясувалося, що через дію таких тарифів, громада отримала збитків на 450 тисяч гривень. 

З огляду на це, поліція влітку 2019 року почала слідство щодо зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України).

Нині у справі збігають строки розслідування, втім поліції ще треба отримати низку документів комунального підприємства, допитати свідків, провести судово-економічну експертизу. 

Тож, слідчий звернувся до суду з клопотанням про продовження цих строків на рік.

Суд це клопотання задовольнив.

Варто додати, село Люцерна входить до складу Михайлівської сільської громади. Село Михайлівка – це адміністративний центр громади.