Поліція розслідує справу про ухилення від податків “Мотор Січ”

Запорізька поліція розслідує ухилення від сплати податків “Мотор Січ”. Слідчі стверджують, що авіаційне підприємство сформувало “схемний” податковий кредит на 12 мільйонів гривень

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, невстановлені службові особи правоохоронних та контрольних органів упродовж 2019-2020 років створили схему ухилення від сплати податків, вигодонабувачем в якій є ПАТ “Мотор Січ”.

Так, підконтрольні “Мотор Січ” – ТОВ «Промелектроніка», ТОВ «Авіатіка», ПП «Дамас» та ТОВ «Київ-Авіаторг» – сформували «схемний» податковий кредит на загальну суму понад 12 мільйонів гривень (податку на додану вартість). 

Слідчі вказували, що ці фірми документально відобразили придбання низки продукції (антифракційні графітові заготовки, конденсатори, шланги та інше) та їх подальший продаж ПАТ “Мотор Січ”. 

Втім у вказаних фірм відсутні виробничі потужності та достатня кількість працівників для здійснення таких операцій. Встановити походження проданих товарно-матеріальних цінностей слідчі також не змогли.

Тож влітку 2020 року поліція відкрила кримінальне провадження за статтею щодо зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України).

До цього часу правоохоронці завершити розслідування не встигли. У справі потрібно ще допитати низку осіб, отримати реєстраційні документи, призначити судові експертизи.

Оскільки у провадженні закінчуються строки розслідування, силовики звернулися до суду з клопотанням для їх продовження на 6 місяців.

Суд це клопотання задовольнив.