Влада розповіла як можна вакцинувати від коронавірусу дітей 

В Україні діти від 12 років можуть щепитися проти COVID-19 вакциною Comirnaty. Але за умови наявності в них інших обов’язкових щеплень.

Про це повідомляється на сайті Запорізької облдержадміністрації.

Для того, щоб вакцинувати дитину віком від 12 років проти ковіду, необхідно мати карту профілактичних щеплень (довідку форми 063/о) – з усіма обов’язковими щепленнями.

Карту профілактичних щеплень можна отримати в амбулаторії центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем спостереження дитини або ж у педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.

Якщо карту профілактичних щеплень якимось чином втратили, то її можна поновити. Для цього батькам необхідно звернутися до дільничного педіатра або до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.

Для щеплення дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів.

Щодо осіб віком від 14 років, то вони можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту вакцинації, взявши з собою карту профілактичних щеплень. У такому випадку не обов’язково мати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем.

На сайті ОДА також зазначається, що вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech пройшла усі необхідні дослідження для дітей віком 12-17 років. Наразі ця вакцина дозволена для використання для дітей від 12 років у більшості країн, що застосовують цей препарат, передусім, США,  Канада, Австралія, Японія, країни ЄС тощо.