Поліція продовжує розслідувати будівництво шестиповерхового “медпункту” у запорізькому парку 

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя продовжив поліції строки розслідування щодо незаконного будівництва у парку “Трудової слави”. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, Запорізька міськрада минулого року передала Романові Работенку в оренду на 10 років ділянку на вул. Михайла Гончаренка, 26 (в районі парку “Трудової слави”). 

Ділянку площею 0,1 гектара передавали для розташування підземних туалетів з пунктом надання першої медичної допомоги.

Втім згодом поліція почала перевірку цієї оренди. З’ясувалось, що ділянка відноситься до рекреаційних земель, і розміщення закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги на ній не передбачено.

Окрім цього, на ділянці фактично почали будувати новий об’єкт, а не проводити реконструкцію підземного туалету. 

Ба більше, у дозвільних документах інженером технічного нагляду вказали особу, яка про цю реконструкцію нічого не знає

Так, до поліції надійшла заява від інженера технічного нагляду про те, що він не здійснює і не здійснював технічний нагляд на вказаному будівництві. Жодних дозволів замовникам на використання свого сертифіката він не надавав.

Також заявник повідомив, що будівництво без технічного нагляду може призвести до тяжких наслідків.

З огляду на це, поліція наприкінці 2020 року відкрила кримінальне провадження щодо зловживання владою або службовим становищем (ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України), підроблення документів (ч.1, ч.3 ст. 358 КК України) та службового підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).

За цей час слідчі встигли провести огляд земельної ділянки, визнати її речовим доказом та призначити будівельно-технічну експертизу. 

Втім нині у справі закінчуються строки розслідування. Поліції ще треба допитати будівельників, встановити свідків вказаного правопорушення та отримати висновок експертизи.

Тож, силовики звернулися до суду з клопотанням щодо продовження строків слідства. 

Суд це клопотання задовольнив. Відтепер поліція має ще 6 місяців для розслідування справи.

Варто додати, Запорізька міська рада паралельно намагається розірвати вказаний договір оренди земельної ділянки. Остання ухвала у цій справі датована 12 жовтня. Суд ухвалив витребувати у Держгеокадастру відомості про вказану земельну ділянку.

Окремо слід зазначити, нині повний тезко орендаря вказаної ділянки – Роман Работенко – вказується фізичною-особою підприємцем, основний вид діяльності якого – “роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах”. Свою підприємницьку діяльність він зареєстрував 2003 року у Василівці (Запорізька область). Крім цього, Работенко вказаний власником ПП “Ерманс”, за адресою реєстрації якого у Василівці нині знаходиться клініка “Престиж”.

У Фейсбуці ж підприємець вказав, що є директором запорізької клініки естетичної медицини та пластичної хірургії “Віднова”. Головним лікарем цієї клініки вказується його дружина Світлана.

Водночас сайт клініки Віднова тематично нагадує сайт клініки Престиж, а вказані на обох інтернет-ресурсах ліцензії на медичну практику – співпадають. Щодо “Віднови” – у Запоріжжі розташовується кілька філій цієї клініки за різними адресами.