У Запоріжжі підтримали петицію щодо приведення до ладу скверу Яланського

За два тижні петиція щодо облаштування території скверу Яланського зібрала необхідну кількість підписів. Надалі її мають передати на розгляд депутатів.

Відповідний документ розміщено в системі під №7371.

Так, у петиції пропонується створити сучасний європейський парк “Громади” замість знищеного скверу Яланського.

Цей парк потрібен місту, бо він виступає природним фільтром в центральній частині Запоріжжя, де постійно спостерігається смог з заводів та перевищення гранично-допустимих концентрацій шкідливих викидів.

Для створення парку автор петиції пропонує:

– Створити робочу групу за участю представників громадськості та громади міста Запоріжжя щодо відновлення парку Яланського. 

– Надати скверу Яланського та скверу біля цирку статус парку та категорію землі рекреаційного призначення. 

– Провести міжнародний конкурс на кращий проект нового парку. 

Варто зазначити, до кінця збору підписів залишається 46 днів. Наразі під петицією зібрано 751 підпис – з 750 необхідних. Тож надалі цю пропозицію мають передати на голосування депутатам Запорізької міськради. 

Автор цієї петиції – запорізький правозахисник і учасник судового процесу щодо повернення землі скверу Яланського місту – Денис Тарасов.

Нещодавно апеляційний суд визнав недійсними договори оренди землі фірмою “Ленд Дівелопмент” у сквері Яланського. Також скасував відповідні рішення Запорізької міської ради щодо передачі землі.

Тож Тарасов стверджує, що з 1 грудня земельні ділянки знаходяться у власності та користуванні територіальної громади міста Запоріжжя. Згідно з нормами цивільного процесуального законодавства, рішення апеляційного суду набирає законну силу з моменту його проголошення.

Згодом у ЗМІ з’явилися інформація, що представники “Ленд Дівелопмент будуть оскаржувати рішення апеляційного суду у касації. 

ТОВ “Ленд Дівелопмент” належить Володимиру Кальцеву на 90% – через кіпрську компанію Ейнтрівуд інвестментс лімітид та ТОВ “Александр-Девелопмент”. Ще 10% “Ленд Дівелопмент” належить запоріжцю Тарасові Петренку.

Володимир Кальцев – це народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя”.