Запорізькі депутати ліквідували медичний департамент 

Запорізькі депутати проголосували за ліквідацію Департаменту охорони здоров’я. Взамін мають створити комунальну установу “Адміністрація з питань охорони здоров’я”.

Про це стало відомо під час трансляції сесії Запорізької міськради. 

Так, за відповідне рішення проголосувало 42 депутати, ще 15 – утрималось. 

Відтепер нову комунальну установу мають створити впродовж трьох місяців. Розташовуватиметься вона за нинішньою адресою Департаменту охорони здоров’я – вул. Патріотична, 20-а.

Майно Департаменту передадуть до нової комунальної установи. Всі питання, які відповідно до завдань та функцій належали до Департаменту, віднесуть до компетенції “Адміністрації з питань охорони здоров’я”. 

Протягом десяти робочих днів з моменту ухвалення вказаного рішення секретарю міськради мають розробити та подати на затвердження план поступового реформування галузі охорони здоров’я. План має передбачати, зокрема, приведення відповідних статутних, нормативних та розпорядчих актів у відповідність до цього рішення.

Секретар Запорізької міськради також має призначити головного лікаря новоствореної комунальної установи.

Згідно з пояснювальною запискою, зазначеним рішенням міська влада хоче “реформувати галузь охорони здоров’я у Запоріжжі” та “оптимізувати управлінські процеси”. 

Нагадаємо, у жовтні до Запоріжжя завітав міністр охорони здоров’я України, та залишився незадоволений ефективністю вакцинальної кампанії у місті. Згодом він звернувся до запорізької влади з закликом відсторонити керівництво місцевого Департаменту охорони здоров’я. 

Після цього тимчасовий мер Запоріжжя (та водночас секретар міськради) Анатолій Куртєв видав розпорядження про проведення службового розслідування стосовно директорки Департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради Вікторії Ушакової.

Через місяць Куртєв видав нове розпорядження, яким відсторонив від роботи Вікторію Ушакову та її заступниць. Причинами називалися – знищення документів посадовцями Департаменту.

Тоді ж почали поглиблине службове розслідування цього інциденту.