Поліція перевіряє законність зведення “Епіцентру” в Запоріжжі

Запорізька поліція розслідує справу щодо незаконного будівництва “Епіцентру” на Оріхівському шосе. Слідчі стверджують, що для будівництва не було усіх необхідних документів. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, ТОВ “Епіцентр К” у 2020 році звело на вул. Оріхівське шосе у Запоріжжі торговельний комплекс.

Втім згодом законність цього будівництва почала перевіряти поліція. На думку слідчих, для експлуатації цього об’єкта відсутня дозвільна документація.

ТОВ “Епіцентр К” не отримувало висновки з оцінки впливу будівництва на довкілля. Влітку цього року Державна архітектурно-будівельна інспекція відмовила компанії у видачі сертифікату про прийняття комплексу в експлуатацію. 

Реєстрація ж інших дозвільних документів за вказаними об’єктами будівництва відсутня.

Слідство вважає, що ТОВ “Епіцентр К” для прискорення робіт та отримання прибутку від торгової діяльності порушило порядок будівництва, що призвело до збитків у сумі 1,9 мільйона гривень.

Наприкінці минулого року поліція відкрила кримінальне провадження щодо порушення законодавства при проектуванні, будівництві, експлуатації будівлі (ч. 2 ст. 275 КК України) та почала слідство.

Нещодавно у слідчих виникла потреба в огляді земельної ділянки, території та усіх будівель торговельного комплексу “Епіцентр”. 

Тож слідчий звернувся до суду за дозволом на проведення вказаних дій.

Суд задовольнив це клопотання. Огляд мають провести до 10 січня.

Огляд планують проводити зі спеціалістами екологічної інспекції, Держенергонагляду, Держпраці, Держгеокадастру, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Держінспекції архітектури та містобудування України.

Додатково поліція вказувала, що під час огляду діяльність торговельного комплексу зупиняти не будуть, також не допустять втручання у господарську діяльність.