ДБР розслідує крадіжки на будівництві їдальні для СБУ у Бердянську

Державне бюро розслідувань розслідує завищення вартості робіт при будівництві їдальні для оздоровчого табору СБУ у Бердянську. 

Про це повідомляється в ухвалі Печерського районного суду Києва.

Згідно з матеріалами справи, оздоровчий табір «Маяк» Служби безпеки України (Бердянськ) у 2017 році замовив ТОВ “Строй-Маш-Торг” будівництво їдальні за 13,5 мільйона гривень. Завершити роботи мали до червня 2018 року.

Згодом силовики почали перевіряти вказане будівництво і з’ясували, що “Строй-Маш-Торг” не має досвіду будівництва великих об’єктів.

Також в неї немає власних засобів для проведення повного комплексу будівництва, тож фірма залучає субпідрядників, через що збільшується вартість робіт. 

На підставі матеріалів Управління внутрішньої безпеки СБУ правоохоронці у 2019 році відкрили кримінальне провадження щодо привласнення майна через зловживання службовим становищем (ст. 191 Кримінального кодексу України) та почали слідство. 

Надалі у провадженні провели експертизу, яка підтвердила завищення вартості робіт на 372 тисячі гривень. Також з’ясувалося, що конструкції їдальні не відповідають проєктній документації. 

Окрім цього, слідчі з’ясували, що ТОВ “Строй-Маш-Торг” має проблеми і на інших тендерах. Фірма домовляється із замовниками (переважно, комунальні підприємства, органи місцевого самоврядування, бюджетні організації), знижує фактичну вартість робіт і передає їм 20-40% відкату

Досягає вона цього за рахунок використання будівельних матеріалів нижчої якості, завищення витрат при використанні техніки, мінімізації податкових платежів.

Нині у провадженні закінчуються строки розслідування. Втім працівникам ДБР треба допитати ще низку свідків, вилучити будівельні та фінансові документи, призначити економічну та почеркознавчу експертизи. 

Тож слідчий звернувся до суду з клопотанням щодо продовження строку досудового розслідування на рік.

Суд  це клопотання задовольнив. 

ТОВ “Строй-Маш-Торг” наразі зареєстроване у Києві, фірмою володіє Геннадій Коростельов.

Раніше власниками “Строй-Маш-Торг” були донеччани Юрій та В’ячеслав Ткаченки (вочевидь батько і син). Юрій Ткаченко був депутатом Старобешівської районної ради від Партії регіонів (Донецька область).