ДБР продовжує розслідувати 700 тисяч хабаря приморського прокурора 

Державне бюро розслідувань отримало ще місяць на розслідування хабарництва прокурора. За 683 тисячі гривень правоохоронець хотів закрити провадження щодо незаконного будівництва котеджів на узбережжі Азовського моря.

Про це повідомляється в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

Нагадаємо, бердянська поліція після рапорту прокурора у травні цього року відкрила провадження щодо незаконного будівництва ТОВ «Ісатекс інвест груп» котеджів на узбережжі Азовського моря (в межах захисної смуги).

Надалі цей прокурор зустрівся з представником «Ісатекс інвест груп» і попрохав в обмін на закриття провадження безоплатно передати у власність декілька котеджів.

Після того як підприємець вказав про відсутність вільної нерухомості, прокурор запросив 25 тисяч доларів хабаря (на той час – 683 тис. грн).

Гроші правоохоронець взяв 16 липня на заправці у салоні автівки. Того ж дня його затримали за отримання неправомірної вигоди (ст. 368 КК України). Згодом прокурору повідомили про підозру.

16 грудня мав закінчитися строк досудового розслідування, втім у справі ще потрібно виконати низку слідчих дій: розсекретити документи, надати захисникам час на ознайомлення з матеріалами справи, скласти обвинувальний акт. 

Тож слідчі звернулися до суду для продовження цих строків на два місяці. 

Суд це клопотання задовольнив, але частково. Так, слідчий довів необхідність продовження розслідування, втім не довів чому саме на два місяці. Також не обґрунтував, що перешкоджало йому провести вказані слідчі дії раніше.

Зрештою суд продовжив строки розслідування на місяць – до 16 січня. 

На сайті Судової влади України фігурантом цієї справі вказується Євген Власюк. Саме він зазначався начальником Приморського відділу Бердянської місцевої прокуратури.

Варто додати, представники Державного бюро розслідувань (орган, який розслідує вказану справу) стверджували, що будівництво котеджів ТОВ “Ісатекс інвест груп” було законним. Нерухомість хотіли розташувати у Приморську на вул. Курортній.

ТОВ “Ісатекс інвест груп” належить Іванові Жокіну та Сергієві Левченку. Жокін займався обслуговуванням будинків у Мелітополі. 

Окрім цього, Сергій Левченко та Іван Жокін разом з Іриною Фокарді вказуються кінцевими бенефіціарами ТОВ “Метстар компані”. Не так давно цією фірмою володів висуванець від “Блока Петра Порошенка” до Мелітопольської міськради Олексій Фокарді (висувався у 2015 році). Разом з ним у списку кандидатів тоді були колишній та нинішній мери Мелітополя Сергій Мінько та Іван Федоров.