У Запоріжжі знову замовляють ремонт погорілого будинку

У Запоріжжі замовляють додаткові роботи з ремонту покрівлі будинку по вул. Сержанта Медведєва, 7.  Минулого року цей будинок постраждав у пожежі. Вартість нових робіт складе 418 тисяч гривень. 

Про це повідомляється в системі закупівельПрозоро”.

Нагадаємо, вночі 2 серпня 2021 року у будинку по вул. Сержанта Медведєва, 7 почалася пожежа. Зайнявся увесь дах, для гасіння якого залучили 60 пожежників. Вогонь приборкали о першій годині ночі 3 серпня. 

Серед ймовірних причин пожежі чиновники називали вибух балонів газу, які використовувалися для зварювальних робіт при ремонті даху. Найбільше руйнації тоді зазнали квартири четвертого та третього поверхів – вони були затоплені, у деяких провалилася стеля.

Згодом департамент з управління житлово-комунальним господарством міськради віддав підряд на ремонт покрівлі та відновлення перекриття горища вартістю 12,5 мільйонів гривень ТОВ “Анстрой лімітед”. Фірма отримала підряд без конкурсу, оскільки пожежа – це надзвичайна ситуація, а проведення конкурентної закупівлі потребувало більше часу. 

Пізніше суму закупівлі зменшили до 10,6 мільйонів гривень, а період виконання робіт скоротили – до кінця 2021 року.

Нині ж департамент з управління житлово-комунальним господарством знову замовляє цій фірмі роботи з ремонту покрівлі вартістю 418 тисяч гривень. 

В обгрунтуванні зазначається, що виконання робіт вказаною фірмою “дозволить забезпечити сумісність матеріалів та дотримання технологічних правил виконання робіт, дотриматись якості виконаних робіт в цілому по об’єкту”.

ТОВ “Анстрой лімітед” належить Антонові Шуваєву – колишньому комунальнику (працював начальником насосної станції “Павло-Кічкас” на КП “Водоканал”). 

Раніше ця фірма реконструювала Правобережний пляж у Запоріжжі. Згодом у містян були нарікання на неробочий ліфт для людей з інвалідністю (який потім взагалі прибрали з пляжу), підмивання фундаменту затінювальних споруд, руйнування вишки для рятувальників.

Про технаглядча та підрядника, які займалися ремонтом даху будинку до пожежі, “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв окремо.

Нагадаємо, після події поліція відкрила кримінальне провадження за статтею щодо порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки (ст. 270 КК). 

На початку листопада 2021 року правоохоронці повідомили на наш запит, що не мають достатніх підстав для вручення підозри у справі.