У справі з розгону запорізького Майдану допитають свідків

Жовтневий районний суд Запоріжжя продовжує розглядати справу колишнього керівника запорізької міліції Володимира Серби. Наступне засідання запланували на 26 січня, на ньому збираються допитати перших свідків сторони обвинувачення.

Про це повідомляється на сайті Судової влади України. 

Нагадаємо, кримінальне провадження проти голови обласного МВС Володимира Серби відкрили після розгону силовиками запорізького Майдану 26 січня 2014 року. Сам керівник міліції втік, його оголосили в розшук, а згодом без нього почали розглядати справу у суді. 

1 липня 2021 року Володимир Серба у супроводі адвоката несподівано з’явився на судове засідання в Жовтневому районному суді Запоріжжя. Пояснив, що нібито не знав про кримінальне провадження. Дізнався про цей факт випадково у березні 2020 року, втім не хотів з’являтися до суду через страх підхопити коронавірус.

У день явки до суду Сербі обрали запобіжний захід – особисте зобов’язання, і почали розглядати справу вже за його участі.

23 грудня 2021 року суд в чергове продовжив вказаний запобіжний захід  – до 22 лютого (трансляція засідання). 

Особисте зобов’язання передбачає, що Володимир Серба має повідомляти про зміну проживання, не відлучатися без дозволу з Дружківкі (де він живе), не спілкуватися зі свідками. 

Також суд узгодив дати наступних засідань у справі, найближче запланували на 26 січня. На ньому збираються допитати перших свідків з боку обвинувачення. До суду також викличуть осіб, які є потерпілими у справі і ще не допитувалися. 

Нагадаємо, Володимира Сербу звинувачують в організації масових заворушень, що супроводжувалися насильством (ч.1 ст. 294 КК) та перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч.1 ст.365 КК).