У Запоріжжі поліція два роки розслідує справу про шахрайство з працевлаштуванням за кордон

Ленінський районний суд Запоріжжя продовжив слідчим строки розслідування справи щодо шахрайства, пов’язаного із працевлаштуванням за кордон – “роботодавці” взяли гроші і не вийшли на зв’язок. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, двоє жінок знайшли в інтернеті сайт, на якому пропонувались послуги із працевлаштування за кордоном. Вони вирішили зателефонувати за вказаними на сайті номерами та отримати роз’яснення щодо процедури. 

У телефонній розмові одній з них повідомили, що для прискорення працевлаштування потрібно зробити передоплату в розмірі 4220 гривень. 

12 грудня 2019 року обидві жінки перерахували кошти – сукупно 8440 гривень.

Надалі вони отримали у месенджері “Viber” договори на надання відповідних послуг – підписали їх, сфотографували і так само у менеджері відправили контактній особі. Більше на їхні дзвінки ніхто не відповідав. 

У січні 2020 року постраждалі звернулися до поліції, яка відкрила кримінальне провадження за статтею про шахрайство (ст. 190 КК). 

Вказується, що за час розслідування поліція оглянула сайт та дослідила інтернет-зв’язки з банківською карткою, на яку перераховувались гроші. Втім встановити свідків злочину не вдалося, жодній особі не повідомили про підозру.

Тож нещодавно слідчі звернулися до Ленінського районного суду з клопотанням про продовження строку розслідування на рік. Вказали, що у справі необхідно виконати слідчі дії, зокрема встановити особу, яка вчинила злочин, встановити можливих свідків. Також отримати інформацію про з’єднання абонентів від операторів зв’язку.

6 січня суд вказане клопотання задовольнив частково – продовжив строк розслідування до 25 липня 2022 року.