У Запоріжжі зведуть пам’ятник захисникам України за ескізом ветерана АТО

У Запоріжжі планують почати будівництво пам’ятника захисникам України. Його зведуть за ескізом ветерана АТО.

Про це йдеться на сайті Запорізької міської ради.

Нагадаємо, на початку 2021 року року міська рада провела відкритий архітектурний конкурс для визначення кращого проєкту пам’ятника захисникам України. Перемогла пропозиція ветерана АТО Андрія Сидоренка.

Меморіал захисникам України запланували розташувати у сквері Прикордонників в Олександрівському районі.

Майбутній Меморіал матиме форму здвоєного тризубу. І міститиме в собі мечі, які символізують українських воїнів усіх часів, та козацький хрест – символ запорізького козацтва. Основу тризуба прикрашатиме вишиваний орнамент, в якому зашифровано код міста, – повідомляє на своєму Телеграм-каналі виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Куртєв.

Передбачається також реконструкція території скверу: там встановлять wi-fi, відеоспостереження, освітлення, «сухий» фонтан. 

Наразі районна адміністрація Запорізької міської ради у Олександрівському районі підготувала бюджетний запит на виділення фінансування для проведення процедури закупівлі та отримання дозвільної документації на початок робіт. Його винесуть на розгляд депутатів на найближчій сесії Запорізької міської ради.

Раніше Олександрівська районна адміністрація міста замовляла виготовлення проєктної документації на реконструкцію скверу Прикордонників та спорудження пам’ятника захисникам України. Вартість розробки проєкту склала 1 мільйон гривень.