Запорізькі гонщики вирушили на світові змагання ретро-автівок

31 січня у Франції розпочнуться світові змаганнях ретро-автівок Rallyе Monte-Carlo Classique. 19 січня на ці змагання вирушила команда із Запоріжжя, яка візьме участь у перегонах на “Запорожці”.

Про це повідомляє кореспондент “Запорізького проєкту розслідувань”.

Чемпіонат Rallyе Monte-Carlo Classique проводиться Автомобільним клубом Монако 111 років. Цього року українські екіпажі візьмуть у ньому участь вперше. Зокрема, шість команд будуть змагатися на “Запорожцях” 1961-1972 років випуску.

Від Запоріжжя участь у перегонах візьмуть пілот Роман Щипков і штурман Олексій Бурбак – на автомобілі «ЗАЗ-968» (1971 року випуску).

Роман Щипков розповів, що потрапити на змагання було складно. Зацікавити організаторів вдалося ексклюзивністю “Запорожця” – в автоклубі цінують автомобілі з історією.

Крім того, організаторам цікаво подивитися на ЗАЗ під час ралі, оскільки запорізькі машини дуже схожі на італійський Fiat 500.

За словами Романа Щипковаперегони проходитимуть по складних гірських трасах. Докладний маршрут тримають в таємниці – задля збереження актуальності завдань для гонщиків під час ралі.

Наразі в чемпіонаті також зареєстровано два жіночих екіпажі – з Німеччини та України. В українській команді візьмуть участь жінки з Київської області та Чернівців.

Чемпіонат Rallyе Monte-Carlo розпочнеться 31 січня в місті Валанс у Франції та завершиться 2 лютого в Монако.