Запорізька поліція розслідує розкрадання на проєктуванні басейну для Хортицької академії

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя продовжив поліції строки розслідування справи про розкрадання на проєктуванні басейну для Хортицької академії. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, у вересні 2016 року “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” замовила ТОВ “Запорожпроект” розробку проєкту будівництва басейну. 

Сума договору склала 140 тисяч гривень, втім у грудні того ж року її збільшилидо 295 тисяч гривень.

У листопаді наступного року розроблений проєкт передали управлінню капітального будівництва Запорізької ОДА, яке надалі мало замовити роботи з будівництва. Проєкт супроводжувався експертним звітом від “Укрдержбудекспертизи”. 

Тендер на виконання робіт оголосили у квітні 2018 року. 

Закупівлю з сумою 70,8 мільйона гривень виграло ТОВ “Рубікон Моноліт”. Втім під час підготовки до будівельних робіт підрядник виявив низку недоліків у проєктно-кошторисній документації, які унеможливлювали будівництво басейну.

Зокрема у проєкті вказувалося, що необхідно провести випробування ґрунту палями (стержнями, які заглиблюють у землю для влаштування фундаменту). Програма випробувань та кошторисна документація на ці роботи були відсутні. Водночас провести такі роботи повинні були ще під час проєктування, бо дані з випробувань необхідні для розрахунків.

Для усунення недоліків посадовці звернулись до ТОВ “Запорожпроект”. У фірмі ж пояснили, що через затратність, відсутність досвіду та обладнання випробування не проводилися, а були виконані лише розрахунки геометричних параметрів та несучої здатності паль. 

Зрештою у жовтні 2018 року управління капітального будівництва окремо замовило науково-дослідному інституту проведення випробувань  – за 96 тисяч гривень. Після них з’ясувалося, що раніше вказаний у проєкті вид паль використовувати не можна.

Окрім цього, у проєктно-кошторисній документації знайшли низку інших недоліків (не була включена заміна каналізації, не передбачена вентиляція в одному з приміщень, не розрахована площа тимчасової дороги для будівництва та ін.).

Наприкінці грудня 2019 року силовики відкрили кримінальне провадження за статтею про привласнення, розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 191 КК).

Вказується, що 2020 року слідчі замовляли проведення будівельно-технічної експертизи проєктної документації. Втім у запорізькому відділенні “Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз” не знайшлося фахівця з відповідними знаннями. У травні 2021 року експертизу замовили знову, але провести її так само не змогли.

Нещодавно ж слідчі звернулися до суду для продовження строків розслідування у цій справі.  

Додатковий час поліції потрібен для отримання висновку судової будівельно-технічної експертизи та вирішення питання щодо повідомлення підозри.

Орджонікідзевський районний суд це клопотання задовольнив – продовжив строк розслідування до кінця червня 2022 року. 

Співвласником ТОВ “Запорожпроект” вказаний Дмитро Лобода. Раніше підприємство називалось “Мідас-Буд”, його відносили до сфери впливу колишнього “смотрящого” Євгена Анісімова. 

Щодо будівництва басейну для Хортицької академії – наприкінці грудня 2019 року договір на зведення, укладений з ТОВ “Рубікон Моноліт”, розірвали