У Запоріжжі податківець, який отримав 5 років тюрми, оскаржує вирок суду

Запорізький апеляційний суд розгляне справу про хабарі підполковника податкової міліції. Раніше йому присудили 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Так, на початку вересня 2017 року два працівника податкової міліції перевіряли заклади, які торгують алкоголем. 

В одному із запорізьких кафе встановили факт продажу вказаної продукції без ліцензії. 

Згодом вони зустрілися з власником торгової точки та під час розмови повідомили, що йому потрібно з’явитися до завідувача сектору протидії незаконному обігу підакцизних товарів Запорізької ОДПІ. 

Наступного дня власник кафе прийшов до будівлі сектору протидії незаконному обігу підакцизних товарів та зустрівся із завідувачем сектору-підполковником податкової міліції. Під час цієї зустрічі податківець запропонував сплатити 8000 гривень хабаря, щоб уникнути штрафу за порушення, а надалі щомісяця сплачувати по 1500 гривень задля уникнення перевірок у майбутньому, – вказує слідство.   

Гроші слід було переказати на банківську карту, її реквізити він вказав на фрагменті паперу.  

Протягом кількох наступних днів власник кафе перевів на картку 8004 гривні, водночас звернувся до правоохоронців. 

У березні 2018 року податківцю повідомили про підозру за статтею про отримання хабаря, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК). У червні того ж року справу скерували до Жовтневого районного суду Запоріжжя. 

Під час суду підполковник податкової міліції провину не визнав. На засіданнях пояснював, що у 2017 році отримав інформацію про продаж на ринку Південному у Запоріжжі фальсифікованого алкоголю. Після перевірки вказана інформація підтвердилась.

Заявив, що потім його провокували на хабар, але він відмовився брати гроші та заборонив своїм працівникам надалі спілкуватися з власником кафе. Щодо грошей, отриманих на рахунок – припустив, що це оперативні співробітники використали номер картки його родички. 

Втім у суді дослідили аудіо- та відеозаписи розмов податківця і власника кафе, покази свідків, протоколи спостереження та інші докази й визнали працівника податкової міліції винуватим. 23  жовтня 2021 року Жовтневий районний суд Запоріжжя призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна. 

Наприкінці ж листопада минулого року податківець подав апеляційну скаргу на цей вирок. У грудні Запорізький апеляційний суд відкрив провадження у справі та призначив її розгляд на 24 лютого цього року.

Фігурантом цієї справи вказаний Артем Алексеєнко. У травні 2018 року він подавав декларацію перед звільненням. Тоді зазначив у власності дружини Volkswagen Tiguan (2017 р.в.) придбаний 2017 року, також володіння часткою квартири на 66 кв.м. у Донецьку та користування квартирою на 82 кв.м. у Запоріжжі.