Школи та дитсадки Запоріжжя посилять охорону – забагато мінувань

Нещодавно пролунала низка повідомлень про замінування адміністративних об’єктів по всій Україні. В Запоріжжі через псевдомінування у школах та дитсадках посилюють заходи безпеки. 

Про це повідомив т.в.о. міського голови Анатолій Куртєв.

Нагадаємо, перше повідомлення про масове замінування запорізьких шкіл правоохоронці отримали 24 січня

Тоді на електронну адресу кол-центру СБУ звернулися з погрозою, що у навчальних закладах міста розташували вибухівку. У закладах почалася термінова евакуація. Повідомлялося, що навчальний процес зупинився у 120 школах та 120 дитсадках. 

У поліції поінформували, що всі освітні заклади перевіряють вибухотехніки, кінологи та оперативні групи. Перевірку змогли завершити тільки близько 5 ранку 25 січня – вибухівки не знайшли. 

Втім того ж дня, 25 січня, до правоохоронців надійшло нове повідомлення про замінування запорізьких навчальних закладів. 

Через це т.в.о. міського голови Анатолій Куртєв надвечір вказаного дня оголосив, що у міських школах та дитсадках посилюють заходи безпеки. 

Зокрема, доступ до освітніх закладів обмежать для осіб, яких не стосується освітній процес. Також організують практичні тренування з учнями та вчителями, щоб відпрацювати дії у разі надзвичайної ситуації. 

Окремо у Національній гвардії України повідомили, що поблизу запорізьких шкіл тепер патрулюватимуть військові. Службу з охорони організують у дві зміни – денну (7.00 – 13.00) та вечірню (17.00 – 23.00). Охорону будуть забезпечувати гвардійці військової частини 3033. Патрулювання проводитимуться на маршрутах та в районах, максимально наближених до навчальних закладів. 

Попри це всіх прохають при виявленні підозрілих предметів та осіб звертатися до поліції (102).

Схожі заходи нині вживають в інших містах Запорізької області.

Масове “замінування” раніше сталося у Мелітополі. 21 січня там затримали псевдомінера, який телефонував із погрозою, що встановив вибухові пристрої “по всьому місту” – першим нібито замінував районний відділ поліції.

Псевдомінером зрештою виявився злочинець, раніше засуджений в Україні, а також за вбивство на території РФ.

Вже кілька тижнів “мінують” навчальні заклади Бердянська. Ситуація з фейковими повідомленнями змусила міську владу перевести школи з 18 до 24 січня на дистанційне навчання. 

У підсумку біля освітніх закладів Мелітополя, Бердянська й додатково Енергодара тепер також патрулюватимуть нацгвардійці. 

Служба безпеки України пов’язує серію псевдомінувань по всій Україні з гібридною війною, яку веде Російська Федерація, та радить зберігати спокій.

Впродовж усього 2021 року Службою безпеки України зафіксовано понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень. А з початку 2022 року їх надійшло вже більше 300

“Переважна більшість повідомлень про “мінування” в Україні надходить із тимчасово непідконтрольних територій або безпосередньо з Російської Федерації”, – додатково вказав Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Наразі жодне з повідомлень після ретельних перевірок не підтвердилось.