У Запорізькій області планують побудувати ще дві льодові арени

У Запоріжжі та Бердянську хочуть побудувати льодові арени. Бердянська влада поки сумнівається – посадовці не знають чи потрібна взагалі ця арена місту.  

Про це йдеться на сайті Бердянської міської ради.

Прогнозована вартість будівництва льодової арени у Бердянську нині складає 193 мільйони гривень. Ці гроші планують виділити з державного бюджету. 

Втім витрати на подальше обслуговування вже збудованої арени покладуть на Бердянську міськраду. Також за рахунок місцевого бюджету проводяться усі підготовчі роботи — формування земельної ділянки, геологічні дослідження ґрунтів, роботи з отримання технічних умов, найдорожче з яких підключення електроенергії.

Під час обговорення частина бердянських депутатів висловила занепокоєння, чи вистачить коштів у місцевому бюджеті на утримання такого об’єкту, та чи буде він користуватися попитом.

Наприклад у Мелітополі на утримання такої арени щомісячно витрачають від 300 до 500 тисяч гривень

Тож депутати запропонували вивчити досвід Мелітополя та Маріуполя щодо утримання подібної арени. Також розглянути варіанти використання арени під інші види спорту. Найближчим часом бердянські посадовці планують організувати онлайн-опитування серед мешканців міста на предмет чи потрібна Бердянську льодова арена.

Поки ж йдуть підготовчі роботи до будівництва. 10 лютого має надійти остаточна проєктна документація. 

Якщо будівництво арени все ж погодять, то площа забудови складе 3800 кв.м. На першому поверсі споруди розташують усі технічні приміщення, а також роздягальні, душові, санвузли. На другому поверсі розташують трибуни на 450 глядачів, зони фуд-корту, конференц-зал, тренувальну залу тощо.

Нагадаємо, раніше “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв, що будівництво арени в Мелітополі обійшлося у 151 мільйон гривень. Водночас договір на 59,5 мільйонів гривень досі не підписали, хоч арену відкрили ще 28 грудня.