Запорізька влада розповіла чому планує збільшити плату за проїзд

Причиною для зростання вартості проїзду стало здорожчання запчастин, газу та збільшення заробітної плати водіїв. Запорізькі перевізники подали до місцевої влади відповідні розрахунки, тож тепер вартість проїзду мають переглянути. 

Про це повідомляється на сайті Запорізької міськради.

Так, нещодавно запорізькі перевізники надали посадовцям Запорізької міськради обгрунтування збільшення вартості проїзду (нова вартість за їх розрахунками має складати від 10 до 14 гривень).

За словами перевізників, питання підвищення тарифів назріло вже давно. Зросла вартість газу (яким заправляють авто), також здорожчали запасні частини. 

До того ж через низький тариф приватні перевізники не можуть платити належну заробітну плату. У результаті значна частина транспорту простоює у парках через відсутність водіїв. Загалом замість 810 автобусів приватних перевізників на маршрути виходять близько 630.

Якщо тарифи не півищити, то приватний громадський транспорт може перестати працювати

Стосовно комунального транспорту, то він працює за рахунок підтримки з бюджету міста. Втім лише комунального транспорту недостатньо для повного забезпечення перевезень по всьому місту.

Також у міськраді зазначили, що запоріжці мали можливість внести пропозиції з приводу підвищення вартості проїзду. Тепер ці пропозиції розгляне робоча група, а далі посадовці вирішать чи підвищувати проїзд і, якщо так, то на скільки.