ДБР підозрює запорізького “тиловика” у дерибані військового майна

Капітана військової частини 3029 (Нацгвардія) посадили під цілодобовий домашній арешт. Його підозрюють у розкраданні військового одягу, спальних мішків та мила. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

Згідно з матеріалами справи, начальник речової служби тилу військової частини 3029 на початку січня цього року вкрав 10 зимових штанів та спальних мішків з чохлами. Через кілька днів він продав ці речі за 13 тисяч гривень

На цьому нацгвардієць не зупинився. Згодом він вкрав ще 20 зимових штанів, 15 спальних мішків з чохлами та 280 брусків мила. 

Штани та частину спальників він надалі знову продав – за 18 тисяч гривень

Чоловік, який купував у “тиловика” речі, співпрацював зі слідчими. Тож надалі нацгвардійця затримали за заволодіння військовим майном через зловживання службовим становищем (стаття 410 Кримінального кодексу України).

20 січня йому повідомили про підозру, а згодом слідчі звернулися до суду з клопотанням про взяття військового під варту.

У суді “тиловик” визнав причетність до злочину, але просив обрати домашній арешт, оскільки його дружина нині перебуває у декретній відпустці (у них дитина 2021 року народження). 

Суд зрештою взяв нацгвардійця під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці. Так, нині існує ймовірність його переховування від слідства – через тяжкість можливого покарання (від 5 до 12 років). Підозрюваний народився та тривалий час жив у Криму, також на півострові нині проживають його батьки. Тож військовий може там переховуватися. 

Окрім цього, підозрюваний продовжує служити у військовій частині, тож може впливати на свідків (заявником у справі є його колишній колега, а свідками – нинішні колеги, які йому підпорядковуються). Також він може знищити документацію, яка має суттєве значення для розслідування.

Втім слідчі не довели, що для запобігання цим ризикам потрібно помістити нацгвардійця під варту. На думку суду запобігти вказаним ризикам можна за допомогою цілодобового домашнього арешту та низки обов`язків (прибувати за викликом слідчих, не відлучатися без їх дозволу з Запоріжжя, утримуватися від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт, носити електронний браслет). 

Також підозрюваний раніше не судимий, має постійне місце проживання, дружину, малолітню дитину. У нього є й статус учасника бойових дій.